کتاب «اسلام‌ هراسی در ایالات متحده آمریکا» وارد بازار نشر شد

۰۸ مهر ۱۳۹۹ | ۱۴:۳۱ کد : ۲۳۲۷۴ فرهنگی
کتاب «اسلام هراسی در ایالات متحده آمریکا» به همت سازمان انتشارات جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری منتشر شد.
کتاب «اسلام‌ هراسی در ایالات متحده آمریکا» وارد بازار نشر شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی چهارمحال‌و‌بختیاری، کتاب «اسلام هراسی در ایالات متحده آمریکا» یک اثر تالیفی است که به همت سیروس رضایی مدرس دانشگاه درپنج فصل تحت عناوین: مقدمه، اسلام هراسی؛ تاریخچه و مفهوم، روی کارآمدن جورج بوش در آمریکا و دیدگاه­‌های سیاسی، فکری و فلسفی نو­محافظه­‌کاران، واقعه 11 سپتامبر و تاثیر آن بر سیاست­‌های داخلی و خارجی ایالات متحده آمریکا، دیدگاه‌ها و سیاست­‌های آمریکا درباره اسلام در دوره جورج بوش پسر، پیامد سیاست اسلام ستیزی در دوران جورج بوش پسر و نتیجه­‌گیری در 263 صفحه در قطع وزیری، تالیف و به همت انتشارات جهاددانشگاهی استان وارد بازار نشر شده است.

اسلام هراسی، پدیده­‌ای نوین و مربوط به دوره معاصر است. با فروپاشی نظام دوقطبی غرب و آمریکا که از نظر ذهنی با دشمن منسجم با عنوان کمونیسم عادت کرده بود، با اتمام جنگ سرد و به هم ریختن نظام بین­ المللی، هراس از اسلام را جایگزین هراس از کمونیسم کرد.

اسلاموفوبیا (اسلام هراسی- ترس از اسلام) مفهومی است که به ترس، پیش­‌داوری و تبعیض غیر­عقلانی در برابر اسلام و مسلمانان اشاره دارد. اسلام هراسی، به لحاظ تاریخی در غرب و آمریکا پدید‌ه‌­ای قدیمی و به لحاظ صورت‌بندی گفتمانی و مفاهیم و واژگان کلیدی آن جدید است. به لحاظ نشانه شناختی، اسلام هراسی گفتمانی است که گزاره­‌های مهم آن از درون گفتمان­‌ها و نظام معرفتی جدید غرب برخاسته است.

گفتنی است، انتشارات جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری به صورت تخصصی در حوزه نشر دانشگاهی فعالیت می‌کند و تلاش می‌کند در کوتاه‌ترین زمان ممکن آثار دانشگاهیان و اساتید (اعم از تالیف و ترجمه و پایان‌نامه‌های شاخص دانشجویی) را به چاپ برساند.

اساتید دانشگاهی و صاحب‌نظران و مولفان می‌توانند برای اخذ مشاوره در خصوص مراحل تالیف کتاب و چاپ آثار خود به دفتر انتشارات جهاددانشگاهی استان واقع در دانشگاه شهرکرد- جنب دانشکده منابع طبیعی - معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی مراجعه کرده و یا با شماره ۳۲۳۲۰۳۲۳ یا ۳۲۳۲۰۰۷۰ تماس حاصل کنند ، همچنین تارگاه jchb.ir برای کسب اطلاعات بیشتر است.

کلید واژه ها: پیام جهاد 6 فرهنگی واحد چهارمحال‌وبختیاری کتاب


نظر شما :