نشست تخصصی نقش والدین در تربیت کودک با الهام گیری از فرهنگ عاشورا در واحد صنعتی اصفهان

۲۴ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۴:۵۳ کد : ۲۲۷۲۴ فرهنگی
نشست تخصصی «نقش والدین در تربیت کودک با الهام گیری از فرهنگ عاشورا» ۲۲ شهریورماه با حضور دکتر فرامرزی عضو هیات علمی دانشگاه اصفهان و رییس سازمان نظام روانشناختی و مشاوره استان اصفهان و دکتر ابطحی دکترای علوم قرآنی و مدرس دانشگاه برگزار شد.
نشست تخصصی نقش والدین در تربیت کودک با الهام گیری از فرهنگ عاشورا در واحد صنعتی اصفهان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان، نشست تخصصی «نقش والدین در تربیت کودک با الهام گیری از فرهنگ عاشورا» 22 شهریورماه با حضور دکتر فرامرزی عضو هیات علمی دانشگاه اصفهان و رییس سازمان نظام روانشناختی و مشاوره استان اصفهان و دکتر ابطحی دکترای علوم قرآنی و مدرس دانشگاه برگزار شد.

در این برنامه مباحثی در چیستی، چرایی و چگونگی تربیت کودک با الهام از فرهنگ عاشورا ارایه شد.

 

مراحل مختلف تربیت دینی کودک و سهم و وظیفه‌ی پدر و مادر در هر یک از این مراحل، تقابل دو دیدگاه اسلامی و لیبرال غربی در تربیت کودک، مولفه‌های فرهنگ عاشورایی و وظایف والدین در انتقال آن‌ها به کودکان از مباحث ارایه شده در این نشست بود.

از دیگر مباحث مطرح شده می‌توان به سیره‌ی انبیاء و امامان و به خصوص امام حسین(ع) در تربیت کودکان، درس‌های تربیتی برای والدین در واقعه‌ی عاشورا فمینیسم و نقش آن در کاهش نقش مادران در تربیت کودک و چالش‌های فعلی خانواده ها در تربیت دینی کودکان اشاره کرد.

گفتنی است، این نشست که به صورت زنده از شبکه های مجازی نیز پوشش داده شد، توسط شعبه سازمان قرآنی دانشگاهیان و معاونت فرهنگی واحد صنعتی اصفهان با همکاری مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.

کلید واژه ها: واحد صنعتی اصفهان نشست فرهنگی پیام جهاد 2


نظر شما :