به همت شعب سازمان دانشجویان در سراسر کشور؛

آیین عزاداری ماه محرم همسو با شرایط خاص کرونایی اجرا می شود

۲۹ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۵:۴۶ کد : ۲۱۹۰۱ فرهنگی
رییس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی از برگزاری آیین عزاداری ماه محرم توسط شعب این سازمان در سراسر کشور به صورت مجازی و همسو با شرایط خاص کرونایی خبر داد.
آیین عزاداری ماه محرم همسو با شرایط خاص کرونایی اجرا می شود

به گزارش روابط عمومی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی، مهدی عباسی با بیان این که رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از الزامات شرعی برپایی آیین‌های ویژه ماه محرم امسال است افزود: شعب سازمان از شب اول ماه محرم با ویژه برنامه‌های مجازی دانشجویی شامل سخنرانی، مداحی، شب شعر و پرسش و پاسخ به عزاداری می‌پردازند.

وی تصریح کرد: در شب اول و دوم ماه محرم، شعب استان فارس و همدان با پخش سخنرانی مذهبی، شب سوم شعبه یزد با بررسی آیین سنتی عزاداری و شب چهارم شعبه زنجان با ویژه برنامه خیمه هنرمندان میزبان دانشجویان و عاشقان اباعبدالله خواهند بود.

به گفته این مقام مسوول، برنامه شب شعر آئینی نیز توسط شعب گیلان و خوزستان در شب پنجم و ششم، گفت و گو پیرامون موسیقی عاشورایی توسط شعبه خراسان رضوی در شب هفتم اجرا می‌شود.

وی خاطرشنان کرد: شب هشتم ماه محرم شعبه قزوین اجرا کننده برنامه کتابخوانی عاشورایی، سخنرانی مذهبی و مداحی خواهد بود.

عباسی گفت: شعبه هنر در شب نهم به اجرای برنامه محرم در هنرهای نمایشی و سینمایی و شب دهم شعبه مرکزی به اجرای برنامه سخنرانی و مداحی می پردازند.

وی تصریح کرد: این برنامه ساعت 22 هرشب به صورت زنده (لایو) با حضور اساتید و مداحان پخش می‌شود.

وی ضمن اشاره به برگزاری طرح مقتل‌خوانی در سال‌های گذشته توسط سازمان دانشجویان خاطرنشان کرد: با هدف معرفی مقتل خوانی به عنوان یکی از به روزترین شیوه های قابل الگوبرداری عزاداری حسینی و ایجاد بصیرت در میان دانشجویان هرشب بخشی از مقتل‌های اجرا شده در صفحه اینستاگرام سازمان بازنشر پیدا خواهد کرد.

کلید واژه ها: فرهنگی سازمان دانشجویان


نظر شما :