رییس سازمان دانشجویان خبر داد:

برگزاری ۳۰ مناظره دانشجویی تخصصی همزمان با هفته تعاون

۲۶ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۴:۵۸ کد : ۲۱۷۶۸ فرهنگی
رییس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی از برگزاری ۳۰ مناظره دانشجویی تخصصی هم‌زمان با هفته تعاون خبر داد.
برگزاری ۳۰ مناظره دانشجویی تخصصی همزمان با هفته تعاون

به گزارش روابط‌عمومی سازمان دانشجوان جهاددانشگاهی، مهدی عباسی با اشاره به این‌که هم‌اکنون تیم‌ها در حال آموزش و آماده سازی برای شرکت در مسابقات هستند گفت: گروه ها به صورت دو یا سه نفره در مسابقات ثبت نام کرده‌اند که نفر سوم اختیاری است و در هر مناظره می تواند تغییر کند.
وی افزود: داوری این مسابقات برای هر مناظره بر عهده سه داور از رشتههای مرتبط با فعالیتهای تعاونی است.
به گفته‌ی رییس سازمان دانشجویان، گزاره‌های این مسابقات از محورهای تعامل تعاونی‌ها با اقتصاد جهانی، افزایش بهره‌وری در اتاق‌ها، اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها، نظام جامع نظارت و ارزیابی اتاق‌ها، کمک به ارتقای سطح کیفی و توانمندسازی اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها، ترویج و توسعه‌ی فرهنگ تعاون با استفاده از ابزارها و رسانه‌های عمومی، استفاده از ظرفیت‌های قانونی اتاق تعاون برای بهبود فضای کسب و کار، مزیت تشکیل شرکت‌های تعاونی به جای شرکت‌های سهامی خاص، تفاوت تعاونی‌ها در ایران و جهان، تفاوت رویکرد تعامل و نظارت دولت بر تعاونی‌ها در ایران و کشورهای پیشرفته، بستر کار تیمی و تشکیل تعاونی در ایران در مقایسه با سایر کشورها، ظرفیت تعاونی‌ها در حل مشکلات اقتصادی کشور و... انتخاب شده‌اند.
عباسی خاطرنشان کرد: مسابقات از هفته اول شهریور ماه به صورت مجازی آغاز و مرحله نیمه نهایی و فینال این مسابقات در هفته تعاون به صورت حضوری و استودیویی برگزار خواهد شد. 
گفتنی است؛ این مناظرات توسط مرکز ملی گفت‌و‌گو، مناظره و آزاداندیشی، با حمایت معاونت تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار و اولویت ثبت‌نام با دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته‌های علوم اجتماعی، اقتصاد و مدیریت و دیگر رشته‌های مرتبط بوده است.
جایزه تیم اول ۵ میلیون تومان و تیم دوم ۴ میلیون تومان است.

کلید واژه ها: فرهنگی سازمان دانشجویان مناطره


نظر شما :