کتاب "معماری پارامتریک" منتشر شد

۲۴ مرداد ۱۳۹۹ | ۰۸:۲۱ کد : ۲۱۶۵۶ فرهنگی
به همت سازمان انتشارات جهاددانشگاهی ، کتاب "معماری پارامتریک، معماری خودتکثیر؛ چارچوبی نوین برای معماری " تالیف پاتریک شوماخر و ترجمه فرزاد حامدی، محمدمهدی محمدی چاپ و منتشر شد.
کتاب "معماری پارامتریک" منتشر شد

به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی، این کتاب نخستین جلد از مجموعه کتاب دو جلدی معماری خودتکثیر " architecture of  Autopoiesis" است و مطالب مفیدی را درباره مبانی نظری معماری ، به ویژه معماری پارامتریک بیان می کند.

 

پاتریک شوماخر به عنوان نظریه پرداز سبک معماری پارامتریک و شریک زاها حدید در این کتاب به دنبال بازتعریف و نگاهی دوباره به معماری است و ثمره چندین سال مطالعه طراحی و تدریس را گردآوری کرده است و معماری را در تئوری های فلسفی و تاریخی معماری بررسی کرده و خاستگاه سبک پارامتریک را معرفی می‌کند و در ادامه با نگاهی جدید به مسائل پیرامون فرم، عملکردها، فرایندطراحی، سبک ها، خلاقیت ، زیبایی شناسی، رسانه و عملکرد اجتماعی معماری می‌پردازد. اکنون استمرار موفق خود تکثیری معماری، بیش از هر زمان دیگری، مستلزم یک نظریه همه جانبه است تا بتواند چالش ها، ظرفیت‌ها و انتخاب های تاریخی معماری در جامعه کنونی را شفاف‌سازی کند.

 

معماری در نقش یک سیستم خودتکثیر، تئوری معماری، ظهور تاریخی معماری، عملکردها، ساختارها و فرایندهای معماری به عنوان یک سیستم خودتکثیر، رسانه معماری و عملکرد اجتماعی معماری عناوین فصلهای این کتاب است.

 

گفتنی است کتاب "معماری پارامتریک" ترجمه فرزاد حامدی و محمدمهدی محمدی با 616 صفحه و به قیمت 140000تومان وارد بازار نشر شد.

 

علاقه مندان برای تهیه این اثر می توانند به فروشگاه سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی به آدرس تهران - خیابان انقلاب –خیابان فخررازی – تقاطع ژاندارمری – ساختمان منشور دانش- طبقه همکف-پلاک 6 مراجعه و یا با شماره تلفن 02166487625 تماس حاصل نمایند.

کلید واژه ها: کتاب پیام جهاد 6


نظر شما :