کتاب «نیازسنجی» منتشر شد

۲۱ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۷:۳۰ کد : ۲۱۶۳۱ فرهنگی
کتاب «نیازسنجی: رئوس کلی» توسط انتشارات جهاددانشگاهی اصفهان منتشر شد.
کتاب «نیازسنجی» منتشر شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی اصفهان، کتاب «نیازسنجی: رئوس کلی» به همت اعضای گروه مطالعات اجتماعی فرهنگی شهر جهاددانشگاهی واحد اصفهان ترجمه و توسط انتشارات جهاددانشگاهی اصفهان منتشر شد.

مهدی ژیانپور ضمن اعلام این خبر گفت: این کتاب اولین مجلّد از مجموعه کتب نیازسنجی (کیت نیازسنجی)  اثر جمیز دبلیو آلتشولد و دیوید دوراج کومار است که توسط اعضای این گروه در پاسخ به نقصان‌های روش‌شناختی و نقصان‎های مفهومی در این حوزه ترجمه شده است.

معاون پژوهشی واحد اصفهان ادامه داد: انتخاب این کتاب برای ترجمه نیز هم‌راستای فعالیت‌های گروه از جمله انجام پروژه‌های کارکردی و بنیادی در حوزه نیازسنجی شهری، انتشار مقالات مرتبط و به منظور قوت بخشی به پیوستار دانش در این زمینه می‌باشد.

وی در ادامه افزود: سایر کتاب‌های این مجموعه که در دستورکار این گروه برای ترجمه قرار دارد عبارتند از:  کتاب دوم، مرحله اول: شروع کار، کتاب سوم، مرحله دوم: گردآوری داده‌ها، کتاب چهازم، تحلیل و اولویت‎بندی و کتاب پنجم، مرحله سوم: اقدام برای تغییر

ژیانپور گفت: مخاطبان این کتاب از یک سو پژوهشگران حوزه  نیازسنجی هستند که علاقه‌منداند ضمن مطالعه این فرآیند در مسیری علمی، شیوه کار را قدم به قدم و واقعی فراگیرند. از سوی دیگر مطالعه این کتاب برای حرفه‌‎مندان این حوزه از جمله مدیران/  تصمیم‎‌گیران، تسهیل‌گران، اعضای کمیته نیازسنجی و کارمندان سازمانی مفید و ارزشمند است.

گفتنی است؛ کتاب «نیازسنجی: رئوس کلی» توسط مهدی ژیانپور، زهرا ناجی اصفهانی، مهوش خادم الفقرایی و مینا جلالی از اعضای گروه پژوهشی مطالعات فرهنگی اجتماعی شهر وابسته به جهاد دانشگاهی اصفهان ترجمه شده است.

کلید واژه ها: جهاد دانشگاهی واحد اصفهان انتشار کتاب فرهنگی پیام جهاد 6


نظر شما :