بازدید سفیر ایران در کرواسی از دانشگاه علم و فرهنگ

۰۵ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۵:۳۰ کد : ۲۰۷۴۸ فرهنگی
سفیر ایران در کرواسی، با حضور در دانشگاه علم و فرهنگ ضمن دیدار با رییس دانشگاه و اعضای دفتر همکاری‌های علمی و بین المللی، با برخی از ظرفیت‌‎ها و توانایی‌های این دانشگاه آشنا شد.
بازدید سفیر ایران در کرواسی از دانشگاه علم و فرهنگ

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علم و فرهنگ جهاددانشگاهی، دکتر سید سعید هاشمی رییس این دانشگاه، در این بازدید ضمن معرفی برخی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دانشگاه، از آمادگی برای همکاری با مراکز و دانشگاه‌های کرواسی و کشورهای حوزه بالکان در زمینه‌های علمی، آموزشی، پژوهشی و کارآفرینی خبرداد.

دکتر هاشمی گفت: برای ارایه خدمات و همکاری‌های آموزشی، پژوهشی و کارآفرینی در قالب دوره‌های بلندمدت و تخصصی کوتاه مدت در حوزه‌های نانو، گردشگری، فنی و مهندسی، فناوری‌های نوین زیستی، هنر و معماری آمادگی کامل هم به صورت حضوری(پس از پایان شرایط اضطراری کرونا) و هم به صورت مجازی(درحال حاضر) وجود دارد.

وی با تاکید بر اهمیت گسترش زبان فارسی گفت: با توجه به تفاهم‌نامه‌ی منعقده بین دانشگاه علم و فرهنگ و موسسه دهخدا آمادگی لازم برای گسترش زبان فارسی به صورت مجازی و حضوری نیز وجود دارد.

در ادامه پرویز اسماعیلی سفیر ایران در کشور کرواسی ضمن اظهار خرسندی از حضور در یک دانشگاه موفق گفت: همکاری دانشگاه‌های ایران با دانشگاه‌های کرواسی و تبادل دانش و تجربیات بین مراکز علمی دو کشور از اولویت‌های کاری است و تلاش داریم تا به عنوان پل ارتباطی بین مراکز علمی و فناوری عمل کنیم.

وی افزود: استادان ایرانی که در دانشگاه‌های زاگرب هستند، به عنوان یک ظرفیت می‌توانند نقش موثری در ایجاد ارتباطات علمی ایفا نمایند که در این زمینه حتما تلاش‌های لازم را انجام می دهیم.

سفیر ایران در کرواسی بر تمایل ایجاد زمینه‌های مشترک کاری و علمی تاکید کرد و افزود: از هیچ تلاشی برای توسعه همکاری‌های آموزشی، علمی و کارآفرینی بین دو کشور در زمینه آموزش‌های تخصصی، توسعه دامنه فعالیت استارتاپ‌های دانشگاهی و گسترش زبان فارسی دریغ نخواهم کرد.

وی در پایان از برخی استارتاپ‌های دانشگاه علم و فرهنگ بازدید به عمل آورد.

 

کلید واژه ها: دانشگاه علم و فرهنگ سفیر ایران فرهنگی پیام جهاد 5


نظر شما :