انتشار کتاب "مبانی علمی و عملی رنگ های پودری الکترواستاتیک"

۲۴ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۶:۴۳ کد : ۲۰۵۲ فرهنگی
کتاب "مبانی علمی و عملی رنگ­های پودری الکترواستاتیک" توسط انتشارات جهاددانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر انتشار یافت.
انتشار کتاب "مبانی علمی و عملی رنگ های پودری الکترواستاتیک"

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر، کتاب "مبانی علمی و عملی رنگ­های پودری الکترواستاتیک " به قلم مهندس حجت رجب زاده و مهندس سینا چنگیزیان توسط انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر به چاپ رسید.

درمقدمه این کتاب آمده است:

  " گسترش روزافزون توقع بشری برای زیستن بهتر و با اهمیت بیشتر منجر به تولید کالاهای جدید شده است. در این راستا، رنگ­ها و پوشش­های سطحی به جهت افزایش طول عمر مواد و ایجاد زیبایی و جلوگیری از به هدر رفتن سرمایه، در ساخت محصولات زیادی مورد استفاده قرار می­گیرند. با توسعه و پیشرفت پوشش­های سطح و با توجه به انتظار جهانی پوشش­ها و رنگ­های بر پایه­ی آب، رنگ­های پودری تولید و به بازار عرضه ‌شده‌اند. در این میان رنگ­های پودری به دلیل خواص جالب و با صرفه اقتصادی رشد قابل‌توجهی در دنیا داشته است. از کاربردهای وسیع این پوشش­ها می­توان به استفاده در کارخانه­های تولید کننده­ی لوازم خانگی، پروفیل­های آلومینیومی مورد استفاده در صنعت و همچنین صنعت خودروسازی  اشاره نمود که بیانگر اهمیت و گستردگی مصرف این نوع رنگ­ها می­باشد.

پوشش­های پودری به طور کلی به پوشش­هایی گفته می­شود که از مخلوط رزین­، عامل شبکه­ای کننده، پیگمنت­ها و سایر افزودنی­ها به­دست می­آیند. همچنین برای تولید این پوشش­ها ابتدا مواد اولیه به صورت مذاب با یکدیگر مخلوط می­شوند و پس از سرد شدن مذاب حاصل، ذرات طی دو مرحله به ذراتی با اندازه­ی بین 10 تا 100 میکرون تبدیل می­شوند. مقاومت عالی این پوشش­ها در برابر خوردگی توسط مواد شیمیایی، سایش، خراشیدگی، پوسته شدن و ماندگاری بسیار مناسب جلا از ویژگی­های رنگ­های پودری می­باشد. بسیاری از تولیدکنندگان به دلیل تنوع و صرفه‌جویی که در هزینه مواد و انرژی در پوشش­های پودری دارد از این پوشش­ها استفاده می­کنند. در سال‌های گذشته به دلیل مزایای بسیار متنوع این رنگ­ها، استفاده از این نوع رنگ­ها رو به افزایش بوده است و در حال حاضر نیز با سرعت قابل‌توجهی در حال افزایش می‌باشد. در این کتاب سعی بر آن شده است تا با تکیه بر موارد تجربی به‌دست‌آمده در طول چند سال کار با انواع رنگ­ها به مباحث علمی آن نیز پرداخته شود. "

گفتنی است، این کتاب در هفت فصل، 200 صفحه و در تیراژ 500 نسخه و به قیمت 160 هزار ریال به بازار کتاب عرضه شده است.

علاقمندان می توانند کتاب مذکور را از طریق فروشگاه و نمایشگاه دائمی انتشارات جهاددانشگاهی امیرکبیر واقع در خیابان حافظ جنب درب اصلی دانشگاه و یا فروشگاه اینترنتی انتشارات به آدرس jdamirkabir.ac.ir/shop خریداری نمایند.

 


( ۲ )

نظر شما :