سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی به حامیان چالش دانشجویی پنجاه ـ پنجاه پیوست

۲۹ تیر ۱۳۹۹ | ۱۲:۱۴ کد : ۲۰۳۹۰ فرهنگی
چالش fifty fifty یک جنبش جهانی برای کاهش اثرات اقتصادی همه‌گیری ویروس کرونا بر افرادی است که با کاهش یا قطع درآمد روبه‌رو شده‌اند.
سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی به حامیان چالش دانشجویی پنجاه ـ پنجاه پیوست

به گزارش روابط عمومی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی؛ چالش fifty fifty یک جنبش جهانی برای کاهش اثرات اقتصادی همه‌گیری ویروس کرونا بر افرادی است که با کاهش یا قطع درآمد روبه‌رو شده‌اند. شرکت کنندگان در این چالش ۵۰ درصد از درآمد یک هفته یا یک ماه خود را به انتخاب خود با یک یا چند نفر که درآمدشان تحت تاثیر گسترش ویروس کرونا قرار گرفته است، تقسیم می‌کنند در پایان اطلاعات خود را در سایت www.5050.ngo  ثبت می‌کنند.
مصطفی حسین‌پور، در مورد این چالش در اولین مجمع هماهنگی این چالش با اشاره به پیوستن سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی گفت: ظرفیت‌های داوطلبانه دانشجویی فعال شده است و تعداد مناسبی از دانشجویان متخصص در حوزه‌های متنوع برای مشارکت در اطلاع‌رسانی این جنبش دانشجویی حضور پیدا کرده‌اند.
دبیر این چالش ادامه داد: چالش ۵۰۵۰ به عنوان یک حرکت مردمی مقیاس‌‌پذیر و غیرمتمرکز، به مانند بسیاری از احکام و آموزه‌های اسلامی، بدون تحمیل بار مالی بر دولت‌ها و بدون نیاز به امکانات لجستیکی و فارغ از نگرانی‌های بهداشتی، امکان یاری رساندن به افراد آسیب‌دیده و فراگیر شدن در سطح دنیا را دارد.

حسین‌پور تصریح کرد: در همین راستا نخستین مجمع هماهنگی چالش پنجاه پنجاه به همت جمعی از دانشجویان در قالب دبیرخانه چالش پنجاه – پنجاه به میزبانی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی برگزار شد.

دبیر این چالش با تشریح فعالیت‌های صورت گرفته از زمان شکل‌گیری هسته اولیه این جنبش دانشجویی، مسیر پیش‌رو و نیاز‌های این حرکت اجتماعی گفت: ظرفیت‌های داوطلبانه دانشجویی فعال شده است و تعداد مناسبی از دانشجویان متخصص در حوزه‌های متنوع برای مشارکت در اطلاع‌رسانی این جنبش دانشجویی حضور پیدا کرده‌اند و این حرکت اجتماعی به برکت حضور پرشور دانشجویان، روز به روز بالغ‌تر شده است.
چالش ۵۰۵۰ به عنوان یک حرکت مردمی مقیاس پذیر و غیر متمرکز، به مانند بسیاری از احکام و آموزه‌های اسلامی، بدون تحمیل بار مالی بر دولت‌ها و بدون نیاز به امکانات لجستیکی و فارغ از نگرانی‌های بهداشتی، امکان یاری رساندن به افراد آسیب دیده و فراگیر شدن در سطح دنیا را دارد.

کلید واژه ها: سازمان دانشجویان چالش پنجاه پنجاه فرهنگی


( ۱ )

نظر شما :