معاون جهاددانشگاهی ایلام خبر داد:

راه‌اندازی "خانه رباتیک" ایلام در آینده نزدیک

۲۱ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۲:۳۸ کد : ۲۰۲۳ پژوهشی
معاون آموزشی جهاددانشگاهی ایلام از آغاز به کارِ خانه‌ی رباتیک در ایلام در آینده‌ی نزدیک خبر داد و گفت: باید فرزندان و علاقمندان به بازی‌های کامپیوتری را از سرگرمی صرف به سمت بازی‌سازی سوق دهیم که این مسیر با راه‌اندازی خانه رباتیک تسهیل می‌شود.
راه‌اندازی "خانه رباتیک" ایلام در آینده نزدیک

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی به نقل از ایسنا، علی حیدربیگی معاون آموزشی جهاددانشگاهی ایلام  با بیان اینکه آینده جهان به سمت هوش مصنوعی و تکنولوژی پیش می‌رود و رباتیک هم موضوعی است که در این زمینه بسیار می‌تواند کار کند، اظهار کرد: برنامه‌نویسی، آموزش برنامه، مکانیک، ICT  و IT به دانش‌آموزان موجب می‌شود خلاقیت هنرجویان این حوزه بیشتر شود و در کنار این به نتیجه‌ مطلوبی برسیم.

وی با اشاره به افزایش استفاده خانواده‌ها از انواع تکنولوژی و سیستم‌های کامپیوتری نوین، گفت: ما نیز باید سمت و سوی فعالیت‌های هنری خود را به سمت تکنولوژی ببریم و طوری برنامه‌ریزی کنیم که دانش‌آموزان به جای سرگرمی با بازی‌های تلفن همراه خود بتوانند در این زمینه تولیدات داشته باشند.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی ایلام ادامه داد: بازی‌سازی تلفن همراه یکی از نمونه خلاقیت‌هایی است که می‌تواند در فرزندان شکوفا شود و خانه رباتیک هم می‌تواند به بالفعل شدن استعدادهای نهفته در این زمینه کمک کند.

وی تصریح کرد: آینده‌ رباتیک در حوزه‌های مختلف روشن است که می‌توانیم از آن استفاده‌های مفید ببریم و خوشبختانه در استان‌های مختلف خانه رباتیک راه‌اندازی شده است.

حیدربیگی درباره اهمیت راه‌اندازی خانه رباتیک در ایلام گفت: محوریت این خانه برای فعالان این عرصه می‌تواند به درخشش استان در جشنواره‌ها و مسابقات ملی و بین‌المللی کمک فراوانی کند.

 

 


( ۱ )

نظر شما :