انتشار ۱۲۲ کتاب در انتشارات جهاددانشگاهی اردبیل

۲۴ تیر ۱۳۹۹ | ۱۶:۳۱ کد : ۲۰۱۸۲ فرهنگی
رییس جهاددانشگاهی استان اردبیل با اشاره به انتشار ۱۲۲ کتاب در انتشارات واحد گفت: یکی از اهداف و رسالت‌های فرهنگی جهادانشگاهی توجه به علوم مختلف و نشر آن در قالب کتاب است.
انتشار ۱۲۲ کتاب در انتشارات جهاددانشگاهی اردبیل

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی اردبیل، مهران اوچی اردبیلی سه‌شنبه 24 تیرماه، در جلسه شورای علمی انتشارات جهاددانشگاهی استان اردبیل، با بیان این مطلب افزود: با توجه به اعتماد دانشگاهیان و مولفان به این انتشارات و جایگاه خوب آن در استان، تاکنون یکصد و ۲۲ عنوان کتاب در این مرکز در حوزه‌های مختلف به چاپ رسیده است.

وی ادامه داد: انتشارات جهاددانشگاهی استان اردبیل با برنامه‌ریزی، نظارت، ایجاد هماهنگی و وحدت رویه در امور نشر کتاب، فعالیت‌های ارزشمندی را در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی انجام می دهد.

رییس جهاددانشگاهی استان اردبیل به کیفیت مناسب کتاب‌های چاپ شده در این مرکز اشاره و تصریح کرد: انتشارات جهاددانشگاهی به عنوان یکی از ظرفیت‌های این نهاد تاکنون خدمات ارزنده‌ای در حوزه‌های مختلف به ویژه در حوزه فرهنگ به جامعه ارایه کرده است.

اوچی اردبیلی با بیان این که نشر کتاب‌های علمی و دانشگاهی موجب بهبود کیفیت آموزشی در استان می‌شود، خاطرنشان کرد: انتشارات جهاددانشگاهی به عنوان نشر دانشگاهی آمادگی لازم برای چاپ و انتشار کتب اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها را دارد.

وی تصریح کرد: چاپ کتاب‌های علمی، آموزشی و دانشگاهی در این مرکز، علی‌رغم پیچیدگی علمی از مدیریت زمان مناسبی برخوردار است و مباحث شورای علمی، داوری تخصصی و سایر ملزومات چاپ در بازه زمانی کمتر از دو ماه انجام می‌شود.

رییس جهاددانشگاهی استان اردبیل با اشاره به این‌که شورای علمی این انتشارات متشکل از اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه‌های استان در گروه‌های علوم انسانی، کشاورزی، علوم پایه، فنی مهندسی، پزشکی و زبان‌های خارجی است، ادامه داد: پذیرش کتاب در این مرکز با توجه به کیفیت علمی، ساختار ادبی و نگارشی، به روز بودن منابع و اطلاعات، صرفه‌ اقتصادی و عرضه آسان، صورت می‌گیرد.

اوچی اردبیلی با بیان این که سعی داریم در سال‌‌‌جاری بیش از پیش در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی در استان گام برداریم، یادآور شد: همه‌ی کتاب‌های مورد تایید شورای علمی، توسط اساتید برجسته مورد داوری تخصصی قرار می‌گیرد تا با بالاترین کیفیت وارد بازار نشر شود.

گفتنی است، در جلسه شورای علمی انتشارات جهاددانشگاهی استان اردبیل 13 عنوان کتاب مورد بررسی و داوری قرار گرفت.

کلید واژه ها: واحد اردبیل کتاب فرهنگی پیام جهاد 6


( ۱ )

نظر شما :