با هدف تقویت اقتصاد فرهنگ و هنر صورت گرفت؛

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین فرهنگ و ارشاد اسلامی و جهاددانشگاهی لرستان

۲۴ تیر ۱۳۹۹ | ۱۱:۱۵ کد : ۲۰۱۶۱ فرهنگی
در مراسمی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس جهاددانشگاهی لرستان، تفاهم‌نامه همکاری با محوریت حمایت از تولید فناوری‌های مجازی و کسب‌وکارهای فرهنگی و هنری به امضا رسید.
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین فرهنگ و ارشاد اسلامی و جهاددانشگاهی لرستان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی لرستان، در مراسمی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس جهاددانشگاهی لرستان، تفاهم‌نامه همکاری با محوریت حمایت از تولید فناوری‌های مجازی و کسب‌وکارهای فرهنگی و هنری به امضا رسید.

احمد حسین فتایی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در ابتدای این جلسه اظهار کرد: جهاددانشگاهی از ظرفیت علمی، آموزشی و اجرایی بالایی در حوزه‌های مختلف از جمله فرهنگی برخوردار است و در گذشته همکاری‌ها و تعاملات خوبی میان این اداره‌کل و جهاددانشگاهی استان در شورای فرهنگ عمومی صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: علی‌رغم تمام تلاش‌های صورت گرفته، حوزه فرهنگ و هنر در کل کشور هنوز به جایگاه واقعی خود دست پیدا نکرده و در این زمینه نیازمند تغییر نگاه مسوولان و مردم به این دو مقوله مهم و تاثیرگذار هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان خاطرنشان کرد: یکی از راهکارهای تعالی فرهنگ و هنر کشور، تقویت جنبه‌های اقتصادی کسب‌وکارها و رشته‌های مختلف فرهنگی و هنری است که می‌تواند موجب تغییر نگرش در این حوزه شده و زمینه ارتقای سطح تولیدات را فراهم کند.

فتایی اضافه کرد: امیدواریم با اجرایی شدن این تفاهم‌نامه که در راستای توسعه همکاری‌های مشترک در زمینه‌های علمی، آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، فناوری و کارآفرینی و استفاده بهینه از امکانات و ظرفیت‌های موجود به امضا رسیده در آینده نزدیک شاهد جهش تولیدات فرهنگی و هنری و توسعه اقتصادی در این زمینه باشیم.

دکترسیدعلی نادر دهقانی رییس جهاددانشگاهی لرستان نیز در این جلسه با تاکید بر لزوم گسترش همکاری‌های دو طرف، اظهار کرد: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و جهاددانشگاهی، ماهیت کاری نزدیکی به یکدیگر دارند و می‌توان با استفاده از ظرفیت جهاددانشگاهی زمینه تقویت جنبه‌های علمی فرهنگی و هنری را فراهم آورد.

وی بیان کرد: تهیه اطلس فرهنگی استان، حمایت از تولیدات صنایع فرهنگی توسط پارک صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی، جذب، پذیرش و حمایت از ایده‌های خلاقانه و نوآورانه توسط مرکز رشد جهاددانشگاهی و ارایه مشاوره‌های عمومی و اختصاصی در زمینه راه‌اندازی کسب‌وکار، ثبت اختراع، تلاش برای فراهم آوردن حمایت‌های قانونی در روند تسریع رشد واحدهای فناور و کمک به تجاری‌سازی محصولات واحدهای فناور توسط جهاددانشگاهی، مهم‌ترین موضوعات مطرح شده و مورد تاکید دو طرف در این تفاهم‌نامه است.

رییس جهاددانشگاهی لرستان تاکید کرد: مدت زمان این تفاهم‌نامه دوساله بوده و تلاش می‌کنیم در این مدت، زمینه رشد و ارتقای سطح فعالیت‌های فناورانه و کسب کارهای فرهنگی و هنری لرستان را فراهم آوریم.

کلید واژه ها: واحد لرستان تفاهم‌نامه فرهنگی پیام جهاد ۱


نظر شما :