انعقادتفاهم‌نامه فرهنگی بین دانشگاه شیراز و جهاددانشگاهی فارس

۲۲ تیر ۱۳۹۹ | ۰۸:۳۹ کد : ۲۰۰۴۲ فرهنگی
با هدف گسترش همکاری‌های فرهنگی بین دانشگاه شیراز و جهاددانشگاهی استان فارس تفاهم‌نامه‌ای در یازده بند، امضا و مبادله شد.
انعقادتفاهم‌نامه فرهنگی بین دانشگاه شیراز و جهاددانشگاهی فارس

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی فارس، تفاهم‌نامه همکاری بین این واحد و دانشگاه شیراز با هدف فراهم کردن زمینه همکاری‌های منظم و مستمر فرهنگی، هنری و اجتماعی، به امضای مسوولان فرهنگی این ۲ نهاد دانشگاهی رسید و مبادله شد.

رییس جهاددانشگاهی فارس در خصوص مفاد این تفاهم‌نامه گفت: موضوع این تفاهم‌نامه گسترش همکاری‌های مشترک و بهره‌مندی از امکانات و توانمندی‌های دو نهاد علمی دانشگاهی برای استفاده از فرصت‌های فرهنگی، اجتماعی، هنری، آموزشی و  توانمندسازی نیروی انسانی است.

مظاهر بابایی ادامه داد: زمینه‌های همکاری مد نظر در این تفاهمنامه در ۱۱ بند مشخص شده و شامل راه‌اندازی مرکز آفرینش‌های هنری، ایجاد و توسعه دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی، برگزاری رویدادهایی در قالب همایش، سمینار، کرسی آزاداندیشی، جشنواره و ...، چاپ و انتشار کتب و نشریه‌های مرتبط، ساماندهی و حمایت از کانون‌ها، مشارکت در اجرای برنامه‌های قرآنی و نمایشگاه‌های مختلف، ارایه مقاله به سمینارها و کنفرانس‌ها و ... است.

سرپرست معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی فارس مدت تعیین شده برای این تفاهم‌نامه را سه سال اعلام و اضافه کرد: براساس مفاد تفاهم‌نامه اگر دو طرف موافقت داشته باشند، امکان تمدید آن در دوره‌های سه ساله وجود دارد.

وی با اشاره به پیش‌بینی تعهداتی برای هر یک از دو طرف تفاهم‌نامه، گفت: همکاری در تعریف و اجرای پروژه‌ها، استفاده از توان ملی برای پیشبرد برنامه‌ها، ایجاد کمیته برنامه ریزی و پیگیری امور تفاهمنامه، همکاری در اجرای پروژه‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی، استفاده از ظرفیت رسانه‌ای خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا، اجرای پروژه‌های نیازسنجی و سنجش افکار با استفاده از ظرفیت مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران ایسپا و ...  برخی از تعهدات جهاددانشگاهی است.

بابایی همچنین ارایه فهرست خدمات فرهنگی، هنری و اجتماعی، انعقاد قراردادهای فرهنگی، هنری و اجتماعی، همکاری برای تبادل ظرفیت‌ها و تجارب جهاددانشگاهی و ... را بخشی از تعهدات دانشگاه شیراز بر مبنای این تفاهم‌نامه ذکر کرد.

رییس جهاددانشگاهی فارس با بیان این‌که تفاهم‌نامه ذکر شده در سطح معاونت‌های فرهنگی امضا و مبادله شده است، خاطرنشان کرد: همکاری جهاددانشگاهی با دانشگاه‌های شیراز، علوم پزشکی شیراز، صنعتی، علمی کاربردی و ... پیشینه زیاد و ابعاد گسترده‌ای دارد که با مبادله چنین تفاهم‌نامه‌ای تداوم این همکاری‌ها در بخش‌های مختلف بسترسازی و برنامه‌ریزی می‌شود.

کلید واژه ها: واحد فارس تفاهم‌نامه فرهنگی پیام جهاد ۱


نظر شما :