کتاب "اندازه‌گیری طراحی شهری، معیارهایی برای مکان‌های قابل زندگی" منتشر شد

۱۹ شهریور ۱۳۹۷ | ۰۸:۱۸ کد : ۱۹۸۲ فرهنگی
کتاب "اندازه‌گیری طراحی شهری معیارهایی برای مکان‌های قابل زندگی"، ترجمه دکتر آمنه بختیار عضو هیأت علمی دانشگاه هنر اصفهان، حسن دلاکه و هدی مرحمتی‌پور توسط انتشارات جهاددانشگاهی قزوین منتشر شد.
کتاب "اندازه‌گیری طراحی شهری، معیارهایی برای مکان‌های قابل زندگی" منتشر شد

 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی قزوین ، علی دل زنده مدیر اجرایی انتشارات جهاددانشگاهی قزوین با اعلام این خبر گفت: این کتاب سنجش طراحی شهری، تعاریف عملیاتی و آیین‌نامه‌های اندازه‌گیری را برای پنج کیفیت نامشهود طراحی شهری شامل نقش‌انگیزی، محصوریت بصری، مقیاس انسانی، شفافیت و پیچیدگی ارایه می‌دهد.

وی افزود: به‌منظور انجام این اقدامات و بررسی دقیق، از روش پژوهش میدانی استفاده شده و مخاطبان از افراد عادی انتخاب شده اند.

دل زنده عنوان کرد: این روش، چند مزیت دارد، نخست اینکه به لحاظ مفهومی در ساختار معماری، طراحی شهری و برنامه‌ریزی شکل گرفته است، دوم به‌دقت تأیید شده است، سوم با دستورالعمل‌های دقیق برای ارزیابی پنج کیفیت طراحی شهری همراه است.

مدیر اجرایی انتشارات جهاددانشگاهی قزوین تأکید کرد: به این دلایل این ابزار، «استانداردی طلایی» را برای سنجش سیستماتیک طراحی شهری به محققان ارایه می‌دهد.

وی اظهار کرد: این کتاب در شش فصل به بررسی گردآوری داده‌ها، تجزیه‌وتحلیل و مراحل نهایی، کیفیت‌های طراحی شهری برای نیویورک، اعتبارسنجی اندازه‌گیری‌ها وکتاب راهنمای رشته‌ها پرداخته است.

گفتنی است، کتاب اندازه‌گیری طراحی شهری، معیارهایی برای مکان‌های قابل زندگی با شمارگان هزار نسخه در 210 صفحه به بهای 18000 تومان و در قطع خشتی از سوی انتشارات جهاددانشگاهی قزوین منتشر شده است.

 


نظر شما :