کتاب «اندیشه انتقادی» منتشر شد

۲۷ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۲:۲۰ کد : ۱۹۱۱۶ فرهنگی
کتاب «اندیشه انتقادی» توسط انتشارات جهاددانشگاهی چهارمحال‌وبختیاری وارد بازار نشر شد.
کتاب «اندیشه انتقادی» منتشر شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری، کتاب «اندیشه انتقادی» یک اثر تالیفی است که توسط دکتر افراسیاب صادقی در پنج فصل مولفه‌های تفکر انتقادی، مهارت‌های انتقادی، تمایلات انتقادی، روش تدریس، رویکردها در تعلیم و تربیت و نتیجه گیری در 184 صفحه و در قطع رقعی تالیف و به چاپ رسیده است.

تفکر انتقادی یک ضرورت اجتماعی و آموزشی است که به نظر می‌آید در عرصه تعلیم و تربیت کمتر به آن پرداخته شده است.

مولف در این کتاب تلاش کرده به بررسی مبانی تفکر انتقادی نسبت به شناسایی مولفه‌های آن که یک ضرورت اجتماعی و آموزشی است، در دو حیطه مهارت‌ها و تمایلات اقدام کند.

در بخشی از این کتاب مکاتب فلسفی ایدئالیسم، رئالیسم، ناتورالیسم، پراگماتیسم و اگزیستانسیالیسم به عنوان نمونه، مورد کنکاش مولف و تفکرات و دیدگاه‌های تعلیم و تربیتی این مکاتب مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت روش‌های تدریس که منجر به پرورش مؤلفه‌های تفکر انتقادی شده است، توسط مولف استخراج شده است.

گفتنی است، انتشارات جهاددانشگاهی چهارمحال و بختیاری به صورت تخصصی در حوزه نشر دانشگاهی فعالیت می‌کند و تلاش می‌کند در کوتاه‌ترین زمان ممکن آثار دانشگاهیان و اساتید (اعم از تالیف و ترجمه و پایان‌نامه‌های شاخص دانشجویی) را به چاپ برساند.

اساتید دانشگاهی و صاحب‌نظران و مولفان می‌توانند برای اخذ مشاوره در خصوص مراحل تالیف کتاب و چاپ آثار خود به دفتر انتشارات جهاددانشگاهی استان واقع در دانشگاه شهرکرد- جنب دانشکده منابع طبیعی - معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی مراجعه کرده و یا با شماره ۳۲۳۲۰۳۲۳ یا ۳۲۳۲۰۰۷۰ تماس حاصل کنند، همچنین تارگاه jchb.ir  برای کسب اطلاعات بیشتر اعلام می‌شود.

کلید واژه ها: واحد چهارمحال‌وبختیاری کتاب فرهنگی پیام جهاد 6


( ۵ )

نظر شما :