دکتر طیبی:

سازمان دانشجویان باید نماد فعالیت‌های دانشجویی جهاددانشگاهی باشد

۲۶ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۲:۳۲ کد : ۱۹۰۷۷ فرهنگی تاپ خبر
رییس جهادددانشگاهی در چهل و دومین جلسه‌ی شورای مرکزی سازمان دانشجویان با اشاره به اینکه می‌توان با نیروهای دانشجویی کارهای بزرگ انجام داد، گفت: سازمان دانشجویان باید نماد فعالیت‌های دانشجویی جهاددانشگاهی باشد.
سازمان دانشجویان باید نماد فعالیت‌های دانشجویی جهاددانشگاهی باشد

به گزارش روابط عمومی سازمان دانشجویان جهادانشگاهی، چهل و دومین جلسه شورای مرکزی با حضور دکترحمیدرضا طیبی رئیس جهاددانشگاهی، دکترعیسی علیزاده معاون فرهنگی این نهاد، مهدی عباسی سرپرست سازمان دانشجویان و سایر اعضای شورای مرکزی سازمان در حوزه ریاست جهاد دانشگاهی برگزار شد.

دکترحمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر انجام فعالیت‌های گزین در جهاددانشگاهی گفت: فعالیت‌های سازمان دانشجویان باید گزین و خاص، ولی با اثرگذاری بالا و نفوذ در بین دانشجویان و جوانان باشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی حمایت از محرومان را بخشی از رسالت اجتماعی جهاددانشگاهی دانست و تصریح کرد: محرومیت‌زدایی از وظایف سازمان دانشجویان بوده ولی باید در نظر داشته باشیم که در این مسیر صرفا کارهایی شبیه کارهای ساختمانی انجام نشود، بلکه برای به ثمرنشستن اردوهای جهادی، باید امور زیرساختی مد نظر باشد.

دکترعیسی علیزاده در این جلسه بر اهمیت فعالیت‌های سازمان دانشجویان در رونق‌بخشی به فضای فعالیت فرهنگی ـ دانشجویی در دانشگاه‌ها تأکید کرد.

در ادامه، مهدی عباسی سرپرست سازمان دانشجویان، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های آتی سازمان، بر ایجاد، گسترش و تعمیق شبکه دانشجویی جهاد دانشگاهی نشست مجازی با دبیران کانون‌های دانشجویی سازمان در سراسر کشور، مطالعه و شناسایی رویدادهای نوین دانشجویی دانشگاه‌های جهان، برگزاری یک اردوی ملی محرومیت‌زدایی، راه‌اندازی دیده‌بان محرومیت، تأسیس اندیشکده دانشجویی، تأسیس مرکز فرهنگی ـ دانشجویی مفاخر ایران و جهان اسلام، تأسیس مرکز فرهنگی ـ دانشجویی مهرباران، تأسیس مرکز فرهنگی ـ دانشجویی بازی‌های خلاق، تأسیس خانه بازی دانشجویان، اجرای مدل آنلاین عضویت در سازمان دانشجویان، آغاز به کار شبکه متخصصان جهادی در سالگرد جهاد دانشگاهی، برگزاری همایش علمی بزرگداشت آیت الله فاطمی‌نیا، برگزاری همایش علمی بزرگداشت شهید قاسم سلیمانی، و تداوم فعالیت‌های مرتبط با حوزه گفتگو، مناظره و آزاداندیشی به عنوان مهم‌ترین فعالیت‌های سازمان اشاره کرد.

در این جلسه پس از موافقت با درخواست تأسیس شعبه سازمان در دانشگاه علم و فرهنگ و دانشگاه تربیت مدرس، دو واحد زنجان و قم موافقت قطعی دریافت کردند.

 روسای واحدهای قم و زنجان نیز از طریق ویدئوکنفرانس، گزارشی از فعالیت‌های شعبه سازمان دانشجویان در این دو واحد ارائه کردند.

گفتنی است؛ که در این جلسه، معاونان فرهنگی واحدهای لرستان، خوزستان و هرمزگان که عضو شورای مرکزی سازمان دانشجویان هستند، به طرح دغدغه‌ها و دیدگاه‌های خود پرداختند.


نظر شما :