کتاب «مفاهیم مقدماتی ریاضی» به چاپ رسید

۲۵ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۲:۱۱ کد : ۱۹۰۱۵ فرهنگی
کتاب مفاهیم مقدماتی ریاضی با تالیف روح الله عباسی شورشجانی و حمیدرضا حاج عباسی در انتشارات جهاددانشگاهی استان قم و با همکاری دانشگاه حضرت معصومه(س) قم به چاپ رسید.
کتاب «مفاهیم مقدماتی ریاضی» به چاپ رسید

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان قم، روح الله عباسی شورشجانی عنوان کرد: در طول سالیان گذشته، همواره تدریس دروس ریاضی یا دروسی که نیاز به مقدمات کافی از علم ریاضی دارند برای دانشجویان در رشته‌های مختلف به‌خصوص رشته‌های حسابداری و مدیریت سخت بود، زیرا اکثر این دانشجویان از گرایش‌های غیر ریاضی از دبیرستان فارغ التحصیل شده بودند و حالا در این رشته‌ها که نیازمند سطح خوبی از معلومات ریاضی است قصد ادامه تحصیل داشتند.

وی افزود: کتاب‌های ریاضی دانشگاهی موجود در بازار هم با پیش فرض دانش ریاضی کافی از دوره دبیرستان نوشته شده و اکثرا پاسخگوی نیاز این دسته از دانشجویان نبود و مراجعه به این کتاب‌ها بیشتر موجبات دلسردی ایشان از ریاضیات را فراهم می‌کرد.

عضو هیات علمی دانشگاه حضرت معصومه(س) بیان کرد: لذا با همکاری مهندس حمیدرضا حاج عباسی هیات علمی دانشگاه فنی و حرفه‌ای شهید رجایی کاشان، بر آن شدیم تا در این حوزه وارد شده و منابع مناسبی را برای این دسته از دانشجویان علاقه مند فراهم نماییم.

وی ادامه داد: کتاب مفاهیم مقدماتی ریاضی (Basic Mathematical Concepts) شروع حرکت در این زمینه است و تلاش شده است در این کتاب درسی هر آنچه که دانشجویان رشته‌های حسابداری و مدیریت برای اولین درس ریاضی خود در دوره کارشناسی نیاز دارند مطابق با جدیدترین سرفصل‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به شیوه‌ای ساده و روان و در عین حال کامل، مطالب مورد نیاز آموزش داده شود.

عباسی شورشجانی تصریح کرد: مباحث پایه‌ای در ریاضیات همچون نظریه مجموعه‌ها، اعداد مختلط، انواع توابع، مفاهیم حد و پیوستگی، مشتق توابع، و کاربرد مشتق توابع، سرفصل‌های اصلی این کتاب 140 صفحه‌ای است.

گفتنی است، کتاب مفاهیم مقدماتی ریاضی با تالیف روح الله عباسی شورشجانی و حمیدرضا حاج عباسی در انتشارات جهاددانشگاهی استان قم و با همکاری دانشگاه حضرت معصومه(س) قم به چاپ رسیده است.

کلید واژه ها: واحد قم کتاب فرهنگی پیام جهاد 6


نظر شما :