برگزاری نشست «وحدت اسلامی در اندیشه امام خمینی(ره)» در کردستان

۱۸ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۲:۱۲ کد : ۱۸۷۵۶ فرهنگی
نشست «وحدت اسلامی در اندیشه امام خمینی (ره)» به صورت آنلاین توسط جهاددانشگاهی برگزار شد.
برگزاری نشست «وحدت اسلامی در اندیشه امام خمینی(ره)» در کردستان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کردستان، مجید آوج معاون فرهنگی این واحد، اظهار کرد: نشست «وحدت اسلامی در اندیشه امام خمینی(ره)» به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی کردستان و دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان و مرکز فرهنگی دانشجویی امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی جهاددانشگاهی در کردستان برگزار شد.

وی افزود: با توجه به جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و قرار گرفتن سنندج در وضعیت قرمز این نشست به صورت آنلاین از صفحات اینستاگرام جهاددانشگاهی و سایر شبکه‌های اجتماعی به صورت زنده پخش شد.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی کردستان آشنایی با اندیشه‌های حضرت امام در حوزه بیداری اسلامی و وحدت امت اسلامی را از اهداف برگزاری این نشست دانست و بیان کرد: آشنایی نسل جدید به ویژه جامعه دانشگاهی با اندیشه‌های امام(ره) باعث تقویت روحیه مسوولیت‌پذیری آنان شده و افراد را از بی‌تفاوتی نسبت به مسایل جامعه دور می‌کند.

در این نشست سیدمحمد حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار کرد: خردادماه برای ملت ایران از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است چراکه آغاز نهضت امام خمینی(ره)، ارتحال رهبرکبیر انقلاب و انتخاب مقام معظم رهبری در خردادماه بوده است.
وی افزود: انتخاب رهبر معظم انقلاب یکی از بزرگترین اتفاقات بسیار خوشایند خردادماه بود چراکه در دوران ارتحال امام که دشمنان انقلاب به از بین بردن انقلاب امیدوار شدند با انتخاب رهبر معظم انقلاب تمام آرزوهای آن‌ها بر باد رفت و شکوه و عظمت ایران اسلامی را بار دیگر به جهانیان نشان داد و استکبار را به مذلت کشاند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به اینکه امام راحل در مورد خردادماه می‌فرماید: «انتظار فرج از نیمه خرداد کشم»، عنوان کرد: تعبیر انتظار فرج امام راحل از نیمه خردادماه این است که انقلاب اسلامی زمینه نجات بشریت را فراهم کند و پایان برای ظلم و تعدی جهانی و حاکم شدن حکومت اسلامی بر جهان باشد.
وی به پهلوگیری پنج نفتکش ایرانی در دوران تحریم‌های سخت آمریکا علیه کشورمان در ونزوئلا اشاره و اعلام کرد: این اقدام کشورمان بار دیگر اقتدار ایرانی اسلامی را به جهانیان نشان داد و شکست دیگری برای استکبار جهانی بود.
آیت‌ا... حسینی شاهرودی عنوان کرد: اقتدار و قدرت ایرانی اسلامی امروز دیگر برکسی پوشیده نیست و زمان آن رسیده تا ابرقدرت‌های جهانی در مقابل کشورمان به زانو در بیایند.
وی با اعلام این که امام راحل یک شخصیت چند بُعدی است، افزود: اول اینکه امام راحل الگو و اسوه عصر حاضر و شعاعی از اسوه حسنه پیامبر مکرم اسلام( ص) بود که قرآن به عنوان الگوی برتر معرفی کرده است.
وی با بیان اینکه امام مردی الهی بود که بزرگان بسیاری را تربیت کرد، افزود: دوراندیشی امام خمینی(ره) تا آنجا بود که قبل از انقلاب هم نگاه ویژه‌ای به مسأله فلسطین داشتند و اجازه داده بودند که وجوهات شرعی به مردم فلسطین اختصاص یابد.
آیت‌الله حسینی شاهرودی تأکید کرد: امام، شایسته سالاری را در قالب ولایت فقیه معرفی کرد که این ولایت مختص مذهب شیعه نیست و ولی فقیه با هر مذهبی باید حافظ دین اسلام بوده و دنباله رو آمریکا، اروپا و اسرائیل نباشد.
وی نوع نگاه نظری امام را مبتنی بر وحدت اسلامی و نوع نگاه عملی ایشان را همین شیوه حکومتی در نظام اسلامی دانست و گفت: رهبر معظم انقلاب هم همین سیره و تفکر امام راحل را دنبال می‌کند.
نماینده ولی فقیه در استان با بیان این که دنیا مبهوت عظمت ایران اسلامی است، افزود: امام خمینی (ره) درس بزرگی به بشریت داد و پس از آن با دلی آرام و قلبی مطمئن به دیدار حق شتافت.
وی اعلام ۱۵ خرداد به عنوان عزای عمومی همیشگی از سوی حضرت امام را نشان از اهمیت این روز در تاریخ انقلاب دانست و یادآور شد: ۱۵ خردادماه سرآغاز فرهنگ جامع اسلامی دربردارنده اخلاص، ایثار، شهادت و همدلی است.

 

 

کلید واژه ها: واحد کردستان نشست فرهنگی پیام جهاد 2


نظر شما :