مراسم تکریم رییس پیشین و معارفه‌ی سرپرست جدید سازمان انتشارات جهاددانشگاهی برگزار شد

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۰:۱۳ کد : ۱۸۲۹۶ فرهنگی
مراسم تکریم از خدمات دکتر عادل تقوی رییس پیشین سازمان انتشارات جهاددانشگاهی و معرفی سرپرست جدید این سازمان، سه‌شنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه در سالن اجتماعات خبرگزاری بین‌المللی قرآن برگزار شد.
مراسم تکریم رییس پیشین و معارفه‌ی سرپرست جدید سازمان انتشارات جهاددانشگاهی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی، در این مراسم دکتر عیسی علیزاده معاون فرهنگی جهاددانشگاهی، دکتر عادل تقوی مدیر کل راهبری امور فرهنگی، دکتر مهدی فیض عضو هیات علمی جهاددانشگاهی، دکتر حامد علی اکبرزاده سرپرست سازمان انتشارات جهاددانشگاهی و ابوالقاسم رئیسی مدیرکل روابط عمومی جهاددانشگاهی حضور داشتند.

در ابتدای مراسم، دکتر علیزاده معاون فرهنگی جهاددانشگاهی، گفت: اهمیت سازمان انتشارات به حوزه کتاب و فرهیختگی برمی‌گردد. فعالیت‌های فرهنگی در حوزه معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی به دو دسته تقسیم می‌شوند: دسته اول، فعالیت های عمومی مانند خبرگزاری ایکنا، ایسنا و مرکز افکارسنجی و دسته دوم فعالیت‌های دانشجویی، از جمله مرکز گردشگری و سازمان دانشجویان، است.

وی افزود: سازمان انتشارات از جمله معدود سازمان‌هایی است که در عین این که فعالیت دانشجویی دارد، در فعالیت‌های فرهیختگی نیز مشارکت دارد. همچنین، سازمان انتشارات حلقه‌‌ی واسط معاونت فرهنگی با دانشجویان، اساتید و نخبگان دانشگاهی است.

دکتر علیزاده ادامه داد: جشنواره‌های کتاب و پایان نامه سال دانشجویی، مسابقات دفاع سه دقیقه‌ای و سلسله نشست‌های فصل سخن و همچنین مسابقات کتابخوانی و... نشان از آن دارد که سازمان انتشارات یک سازمان تاثیرگذار در مجموعه جهاددانشگاهی محسوب می‌شود.

وی در پایان سخنان خود ضمن تشکر از زحمات دکتر تقوی گفت: موفقیت هر مجموعه در گرو همدلی و تلاش تمام اعضای آن مجموعه است و نمی شود موفقیت را به نام یک نفر تمام کرد و هر تغییر و تحولی که در سازمان‌ها داشتیم حاصل زحمات مجموعه اعضای است.

در ادامه‌ی مراسم، ابوالقاسم رییسی مدیر کل روابط عمومی جهاددانشگاهی اظهار کرد: باعث افتخار است که جهاددانشگاهی در آستانه آغاز چهل و یکمین سالگرد تاسیس به واحدهای فرهنگی خودش ببالد؛ چراکه سازمان انتشارات یکی از سازمان های قدیمی و دارای کاربردهای ویژه‌ای از جمله مدیرپروری است.

وی افزود: این سازمان همیشه درجه اعتبار بالایی در بین اساتید، دانشگاهیان و فرهیختگان داشته و مورد علاقه دانشجویان است. بسیاری از کتب ترجمه و تالیف در بخش‌های مهم و تاثیرگذار و جریان‌ساز کشور، چه در تهران و چه سایر استانها، منتشر شده در این سازمان است.

رئیسی در ادامه گفت: نشر علم که یکی از بندهای اصلی اساسنامه جهاددانشگاهی محسوب می‌شود، همچنان در سازمان انتشارات انجام می‌شود. جشنواره‌های کتاب و پایان نامه سال دانشجویی و مسابقات دفاع سه دقیقه‌ای پایان نامه نشان می‌دهد که جهاددانشگاهی در همه ی جریان‌های علمی و فرهنگی و آموزشی پیشرو بوده است و بعد از چهل سال بسیاری از سازمان‌ها می‌خواهند الگوهایی را که جهاددانشگاهی بنیان گذاشته است، اقتباس کنند.

در ادامه، هاشمی تروجنی رییس مرکز فرهنگی دانشجویی امام و انقلاب اسلامی گفت: حوزه فرهنگ سخت ترین حوزه جامعه است. فرهنگ است که باید نابسامانی‌های کشور را مدیریت کند و کسانی که در این حوزه واردمی شوند، باید با کمترین امکانات و کم ترین توقع سعی کنند این حوزه را بارور کنند.

در ادامه‌ی این مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از زحمات دکتر تقوی در طول خدمت خود در سازمان انتشارات تقدیر و تشکر به عمل آمد.

تقوی رییس سابق سازمان انتشارات نیز در این مراسم گفت: انتخاب دکتر علی اکبرزاده انتخاب درستی بود. وی چند سالی در انتشارات جهاددانشگاهی فعالیت داشت و با فضای انتشارات آشنا است و انشاا... امانتی را که به ایشان منتقل شده است، به درستی نگهداری کرده و به مدیران بعدی منتقل کنند.

در پایان این مراسم، دکتر علی اکبرزاده سرپرست سازمان انتشارات جهاددانشگاهی اظهار داشت: برای این که آغاز خوبی داشته باشیم باید اصالت خود را حفظ کنیم. اصیل بودن در همه عرصه‌ها از جمله فرهنگ باید اتفاق بیافتد.

وی افزود: اصیل‌بودن در فرهنگ یعنی با نگاه به گذشته و تجربیات اندوخته شده به آینده بنگریم و برای آن برنامه داشته باشیم.

سرپرست سازمان انتشارات جهاددانشگاهی ادامه داد: اصیل بودن یعنی مصمم بودن، قاطعیت، اندیشیدن و ایجاد همدلی و دوستی روزافزون بین اعضای مجموعه و ما باید این مسایل را در سازمان انتشارات به طور جدی مدنظر داشته باشیم.

وی در پایان تصریح کرد: سرخط اصلی کار ما تبدیل شدن به سازمان مرجع در حوزه کتاب و کتابخوانی برای دانشجویان و دانشگاهیان خواهد بود و امیدواریم بتوانیم این ایده را تحقق بخشیم.

کلید واژه ها: سازمان انتشارات تکریم و معارفه فرهنگی پیام جهاد 5


نظر شما :