توسط سازمان انتشارات جهاددانشگاهی کتاب حقوق معماری تجدید چاپ شد

۰۵ شهریور ۱۳۹۷ | ۰۹:۱۶ کد : ۱۸۲۹ فرهنگی
توسط سازمان انتشارات جهاددانشگاهی کتاب حقوق معماری تجدید چاپ شد
توسط سازمان انتشارات جهاددانشگاهی کتاب حقوق معماری تجدید چاپ شد

 

به گزارش روابط عمومی  سازمان انتشارات جهاددانشگاهی، در فصل اول جایگاه علم حقوق در معماری مورد بررسی قرار گرفته و تعاریف پایه ای آن بخش از علم حقوق که با معماری مرتبط است ، معرفی می شود. در فصل دوم با توجه به اهمیت و ضرورت مسکن در کشور و سیاست گذاری دولت در این حوزه استانداردها و ضوابط ساخت مسکن و جنبه‌های حقوقی آن در کشور مورد بررسی قرار گرفته است.

فصل سوم بر مبنای بررسی ضوابط طراحی فضاهای اداری شکل گرفته و می تواند  در زمینه مقررات صحیح ساخت و ساز فضاهای اداری اطلاعات مفیدی ارائه کند. در فصل چهارم ضوابط طراحی فضاهای آموزشی در دو حوزه مدارس و دانشگاهها بررسی می‌شود و قواعد ساخت اصولی این فضاها با معرفی نمونه های اجرا شده از مدارس و دانشگاه‌ها شناسایی شده است.

فصل پنجم به قواعد حقوقی ساخت و ساز درباره کاربردی های فرهنگی اشاره دارد و در نهایت فصل ششم به استانداردها و قواعد حقوقی ساخت کاربری تجاری در کشور می‌پردازد.

این کتاب 336 صفحه ای در شمارگان500نسخه و با قیمت 29000 تومان به بازار نشر ارایه شده است.

علاقه مندان برای تهیه این اثر می توانند به فروشگاه سازمان جهاددانشگاهی به آدرس تهران - خیابان انقلاب - بین فلسطین و چهار راه ولیعصر- فروشگاه و نمایشگاه دائمی کتاب جهاد دانشگاهی مراجعه نموده و یا با شماره تلفن  66487625 -021 حاصل نمایند.

گفتنی است، این کتاب با هدف بررسی قوانین حقوقی در معماری تنظیم شده و بر این اساس مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری و نیز مقررات ملی ساختمان را مدنظر قرار داده است علاوه بر این اصطلاحات و مفاهیم حقوقی مهمی که در ساخت و ساز مورد استفاده قرار میگیرد شناسایی و تعریف شده است. تقسیم بندی کتاب حاضر در شش فصل صورت گرفته و همه فصول در زمینه توضیح قوانین حقوقی در معماری انسجام واحد دارند.

 


( ۱ )

نظر شما :