رونمایی از ۱۰ عنوان کتاب در جهاددانشگاهی اردبیل

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۶:۱۹ کد : ۱۸۲۷۷ فرهنگی
در نشست شورای انتشارات جهاددانشگاهی اردبیل از ۱۰ عنوان کتاب منتشرشده توسط این مرکز رونمایی شد.
رونمایی از ۱۰ عنوان کتاب در جهاددانشگاهی اردبیل

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی اردبیل، در این نشست که روز دوشنبه ۲۸ اردیبهشت در این نهاد برگزار شد، رییس جهاددانشگاهی اردبیل با بیان اینکه فرهنگ زیربنای توسعه است و کتاب نقش کلیدی در گسترش آن دارد، گفت: انتشارات جهاددانشگاهی استان اردبیل از ظرفیت‌های این نهاد محسوب می‌شود و تاکنون خدمات ارزنده‌ای را در حوزه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه فرهنگ به جامعه ارائه کرده است.

مهران اوچی اردبیلی با اشاره به این‌که فعالیت‌های انتشارات جهاددانشگاهی اردبیل نسبت به سال‌های گذشته رشد خوبی داشته است، ادامه داد: انتشار علوم مختلف در قالب کتاب‌های منتشرشده توسط مرکز انتشارات این نهاد، یکی از اهداف و سیاست‌های جهاددانشگاهی است و خوشبختانه این مرکز مورد اعتماد دانشگاهیان و مولفان بوده و جایگاه خوبی را در استان دارد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه نشر کتاب‌های علمی و دانشگاهی موجب بهبود کیفیت روند آموزشی در استان می‌شود، مرکز انتشارات جهاددانشگاهی استان اردبیل آماده چاپ و انتشار کتب اساتید و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها می‌باشد.

رییس جهاددانشگاهی اردبیل یادآور شد: جهاددانشگاهی به‌عنوان نهادی علمی، فرهنگی و پژوهشی تلاش می‌کند تا رسالت‌های خود را در حوزه‌های مختلف به‌خوبی ایفا نماید.

در این نشست، مدیرمسوول انتشارات جهاددانشگاهی اردبیل با ارایه‌ی گزارشی از فعالیت‌های این حوزه، اظهار کرد: در سال گذشته با وجود این‌که شیوع ویروس کرونا موجب اخلال در فعالیت‌های این مرکز شده بود، ۲۵ عنوان کتاب به چاپ رسید و ۱۰ عنوان کتاب نیز در مراحل داوری مورد پذیرش قرار نگرفت.

مهران محمدی تصریح کرد: تاکنون یک‌صد و ۲۲ عنوان کتاب توسط انتشارات جهاددانشگاهی اردبیل به چاپ رسیده که این امر نشان از روند مناسب فعالیتهای این مرکز در حوزه‌ی نشر کتاب را نشان می‌دهد.

وی با بیان این‌که سعی خواهیم کرد در سال‌‌‌جاری بیش‌ازپیش در راستای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در استان گام برداریم، یادآور شد: در انتشارات جهاددانشگاهی اردبیل کتاب‌های علمی آموزشی و دانشگاهی مولفان طی فرآیند علمی 40 روزه و بعد از داوری، انجام اصلاحات لازم و تایید وارد عرصه چاپ و نشر می‌شود.

مدیر مسوول انتشارات جهاددانشگاهی اردبیل، حضور اعضای هیات علمی دانشگاه‌های استان را در شورای علمی، از نقاط قوت ای مرکز برشمرد و افزود: کلیه کتاب‌های مورد تایید شورای علمی، توسط اساتید برجسته مورد داوری تخصصی قرار می‌گیرد تا با بالاترین کیفیت وارد بازار نشر شود.

گفتنی است، در این نشست از کتاب‌های «جهانی‌شدن و جایگاه مخاطب»، «مفاهیم زیستی در بیوتکنولوژی علوم دامی»، «قهرمان من تویی»، «کمانش قالب اویلر»، «گوشت، فرآورده‌های گوشتی و شیلات تکمیلی»، «شیمی ترکیبات طبیعی»، «کلان داده»، «حاکمیت فقه و ولایت‌فقیه»، «اصول شبکه‌های نسل پنجم موبایل» و «تنوع زیستی و اکوسیستم» رونمایی شد.

کلید واژه ها: واحد اردبیل کتاب فرهنگی پیام جهاد 6


نظر شما :