کتاب «اصول کلی و مفاهیم کلیدی در توالی‌ها: تعیین توالی و هم‌ردیفی» منتشر شد

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۱:۴۷ کد : ۱۸۱۶۵ فرهنگی
کتاب «اصول کلی و مفاهیم کلیدی در توالی‌ها: تعیین توالی و هم ردیفی» از سوی مرکز انتشارات جهاددانشگاهی واحد استان البرز وارد بازار نشر شد.
کتاب «اصول کلی و مفاهیم کلیدی در توالی‌ها: تعیین توالی و هم‌ردیفی» منتشر شد

 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد البرز، کتاب « اصول کلی و مفاهیم کلیدی در توالی‌ها: تعیین توالی و هم‌ردیفی » با تألیف دکتر مهشید ریاحی، استادیار دانشکده علوم زیستی دانشگاه خوارزمی از سوی مرکز انتشارات جهاد دانشگاهی واحد استان البرز منتشر شد.

در پیشگفتار کتاب«اصول کلی و مفاهیم کلیدی در توالی‌ها: تعیین توالی و هم‌ردیفی» آمده است؛ « تا به امروز متون فارسی متعددی در زمینه آنالیز اطلاعات مولکولی و فیلوژنی چاپ شده‌اند، آنچه کمتر به آن پرداخته شده است، چگونگی کار با اطلاعات حاصل و اطمینان خاطر از درستی آن توسط محققین است. این نوشته برپایه تجارب چند ساله نگارندگان، برگزاری کارگاه‌های آموزشی در این حیطه و بررسی جدیدترین و معتبرترین مقالات در این خصوص تدوین شده است. در این کتاب به طور جامع برچگونگی انتخاب مارکر مولکولی، نحوه انتخاب قطعات مورد نظر و بدست آوردن آنها در آزمایشگاه، چگونگی انجام تعین توالی، ردیف خوانی توالی‌ها و نرم افزارهایی که در این زمینه وجود دارد و به آنچه محققین برای از بدست اوردن توالیها تا آغاز انالیز فیلوژنی نیاز دارند، به طور جامع پرداخته می‌شود.»

این کتاب در چهار فصل به موضوعاتی پیرامون «ارتباط توالیها با یکدیگر»، «آشنایی با انواع مارکر»، «نحوه تعیین توالی DNA»، «هم ردیف سازی و جستجو در بانک اطلاعاتی» می‌پردازد.

این کتاب در 199 صفحه و با قیمت 25 هزار تومان به چاپ رسیده است و علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب میتوانند با شماره تلفن 34505151-026 و 77503824-021 تماس حاصل کنند.

 

 

کلید واژه ها: واحد البرز فرهنگی انتشار کتاب پیام جهاد1


نظر شما :