ارایه‌ی مجموعه‌ای از بازی‌های رومیزی و خانگی توسط سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۰ کد : ۱۸۰۲۷ فرهنگی
مرکز بازی‌های خلاق سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی، ارایه‌ی مجموعه‌ای از بازی‌های رومیزی و خانگی را دستور کار خود قرار داده است.
ارایه‌ی مجموعه‌ای از بازی‌های رومیزی و خانگی توسط سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی

به گزارش روابط عمومی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی، بازی‌ قدمتی به درازای عمر بشر دارد و همیشه بخش جدایی‌ناپذیر فرهنگ بوده و بازی‌ها قدیمی‌ترین نوع تعامل اجتماعی محسوب می‌شوند.

در شرایطی که به دلیل شیوع ویروس کرونا، کارشناسان مردم را به ماندن در خانه تشویق می‌کنند، بازی و تفریح خانوادگی یکی از اساسی‌ترین عوامل تقویت شادی و صمیمیت در خانواده است و شاید هیچ چیز نتواند مانند یک بازی خوب، اعضای خانواده را در فضایی بانشاط گرد هم آورد.

بر این اساس و در راستای فعالیت‌های مرکز بازی‌های خلاق سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی، پویش " ببُروبازیکن " توسط این سازمان راه‌اندازی شده است. با توجه به ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی و تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها در قالب این پویش، ضمن معرفی بازی‌های روزمیزی و فکری که استفاده از آنها در خانه امکان‌پذیر است، صفحات، تصاویر و ابزارهای این بازی‌ها به صورتی در سایت سازمان بارگذاری می‌شود که افراد می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان و دانلود این بازی‌ها، وسیله خانگی، ارزان و سهل‌الوصولی برای بازی‌های جذاب و غنی‌سازی اوقات فراغت خود داشته باشند.

تاکنون یازده بازی آماده و در سایت سازمان به آدرس isojd.ac.ir و صفحه‌ی اینستاگرام بازی‌های خلاق به آدرس @bazikhallagh قرار گرفته است.

با توجه به استقبال مخاطبان، فیلم‌های آموزشی بازی‌ها نیز توسط اعضای این مرکز تهیه و منتشر شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به لینک‌های زیر با انواع مختلف بازی‌های رومیزی و خانگی آشنا شوند و با چاپ بازی‌ها، آن‌ها را در خانه بسازند و اوقات شادی در کنار یک‌دیگر داشته باشند.

 

http://isojd.ac.ir/fa/page/702: بازی کامیساتو

. http://isojd.ac.ir/fa/page/655: بازی کودتا

 http://isojd.ac.ir/fa/page/656: بازی دومینو

 http://isojd.ac.ir/fa/page/654: بازی شب

 http://isojd.ac.ir/fa/page/652: بازی ست

 http://isojd.ac.ir/fa/page/651: بازی نه اصلا

 http://isojd.ac.ir/fa/page/650: بازی کندو

 http://isojd.ac.ir/fa/page/649: بازی سوسک گنده

 http://isojd.ac.ir/fa/page/657: بازی وزیران

  http://isojd.ac.ir/fa/page/659: بازی شانس مرده

http://isojd.ac.ir/fa/page/781: بازی گرگ و خرگوش

کلید واژه ها: سازمان دانشجویان بازی‌های خانگی فرهنگی پیام جهاد 7


نظر شما :