نخستین نشست کمیته داوری بیست و پنجمین جشنواره کتاب سال دانشجویی برگزار شد

۲۸ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۷:۳۴ کد : ۱۷۶۱ فرهنگی
با پایان رسیدن مهلت ارسال آثار به بیست و پنجمین جشنواره کتاب سال دانشجویی بیش از ۶۰۰ اثر ثبت شده در دبیرخانه در اختیار گروه داوری این جشنواره قرار می گیرد.
نخستین نشست کمیته داوری بیست و پنجمین جشنواره کتاب سال دانشجویی برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی، نخستین نشست کمیته داوری جشنواره شنبه 27 مرداد ماه با حضور اعضای کمیته علمی جشنواره برگزار شد.

در ابتدای نشست عادل تقوی رییس سازمان انتشارات جهاددانشگاهی، توضیحاتی درباره روند اجرایی جشنواره ارایه کرد و گفت: ترکیب آثار در این دوره به لحاظ کمی مشابه تعداذ آثار دوره گذشته است و حدود 640 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

وی در ادامه در خصوص نحوه داوری جشنواره گفت: امسال همانند سال گذشته داوری با همکاری موسسه خانه انجام می شود. در این دوره از ظرفیت های جدید برای داوری استفاده شده است. استفاده از برگزیدگان اداوار مختلف جشنواره در داوری باعث می شود جنس جشنواره بیشتر دانشجویی شود. همچنین در مراحل نهایی داوری از اساتید صاحب نام و برجسته هم استفاده خواهد شد.

سپس در ادامه حامد علی اکبرزاده معاون پژوهش و برنامه ریزی سازمان انتشارات به نکاتی در خصوص داوری اشاره کرد و گفت: در این دوره جشنواره تغییراتی در بحث داوری داشتیم تا سلیقه های جدید علمی هم در ارزیابی آن اعمال شود. همچنین از برگزیدگان دوره های گذشته جشنواره که دارای جایگاه علمی و شایسته هستند برای داوری آثاردعوت شده است.

وی در پایان در خصوص فرمهای داوری و نحوه داوری توضیحاتی را برای داوران جشنواره بیان کرد.

در ادامه نشست داوران جشنواره سوالات خود در خصوص داوری از مسوولان جشنواره مطرح کردند و همچنین پیشنهاداتی برای بهبود روند داوری ارایه دادند.

 


نظر شما :