تجلیل از ایکنا سیستان و بلوچستان در جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها

۲۸ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۸:۵۷ کد : ۱۷۵۳ فرهنگی
آیین اختتامیه پنجمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌های استان و مراسم روز خبرنگار، ۲۶ مردادماه با حضور مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت ارشاد در تالار هلال زاهدان برگزار و از خبرگزاری ایکنا سیستان‌وبلوچستان در این جشنواره تجلیل شد.
تجلیل از ایکنا سیستان و بلوچستان در جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان، آیین اختتامیه پنجمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌های استان و مراسم روز خبرنگار، ۲۶ مردادماه با حضور مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت ارشاد در تالار هلال زاهدان برگزار شد.

محمدرضا دربندی  مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم اظهار داشت: هر انسانی دارای هویت‌های مختلفی است و هویت شغلی هر فرد به یک سرسلسله باز می‌گردد.

وی افزود: سر سلسله شغل خبرنگاری به انبیای الهی برمی‌گردد، چرا که آن بزرگواران خبر را از منبع اصلی آن یعنی پروردگار عالم دریافت می‌کردند و با رعایت اصل امانت آن را به جامعه منتقل می‌کردند؛ بنابراین خبرنگاران باید جایگاه خود را بدانند.

محمدهادی طهرانی‌مقدم مدیرعامل خانه مطبوعات استان نیز در این مراسم بیان کرد: در سیستان و بلوچستان ۱۲۱ رسانه دارای مجوز فعالیت می‌کنند که ۸۲ رسانه چاپی و ۳۹ رسانه الکترونیکی هستند.

وی گفت: پنجمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها تیرماه امسال فراخوان داد و اصحاب رسانه تا ابتدای مردادماه فرصت داشتند تا نسبت به ارسال آثار در ۹ بخش اقدام کنند.

مدیرعامل خانه مطبوعات استان افزود: تعداد ۱۶۰ نفر با ۲۶۷ اثر در این جشنواره شرکت کردند و ۵ نفر از اساتید و کارشناسان مجرب و متخصص در حوزه رسانه و مورد تایید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داوری آثار را برعهده داشتند.

گفتنی است، در این مراسم از ۲۵ خبرنگار برگزیده تجلیل به‌عمل آمد که هادی محمدی خبرنگار ایکنا سیستان‌ و بلوچستان نیز به‌عنوان نفر دوم بخش یادداشت و سرمقاله مورد تقدیر قرار گرفت

 

 

 

 


نظر شما :