برقراری برنامه‌های فرهنگی و آموزشی باشگاه دانشجویان محیط زیست در فضای مجازی

۳۱ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۱:۳۵ کد : ۱۷۴۱۹ فرهنگی
با شیوع ویروس کرونا در کشور و تعطیلی تجمعات و عدم امکان حضور فیزیکی دانشجویان در دانشگاه ها، باشگاه دانشجویان محیط زیست به برنامه‌ریزی برگزاری برنامه‌های فرهنگی و آموزشی در فضای مجازی اقدام نموده است.
برقراری برنامه‌های فرهنگی و آموزشی باشگاه دانشجویان محیط زیست در فضای مجازی

‌‌‌‌‌‌‌به گزارش روابط عمومی سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی؛ با توجه به تداوم طرح فاصله گذاری اجتماعی و لزوم عمل به توصیه های بهداشتی ستاد ملی کرونا، جهت تداوم یادگیری در زمان حضور دانشجویان در منزل و اوقات فراغت بیشتر، فعالیت‌های باشگاه دانشجویان محیط زیست در بستر فضای مجازی برقرار است.

از جمله اقدامات این باشگاه در دوران کنترل شیوع ویروس کرونا می توان به انتشار نسخه های تک برگی دانشنامه محیط زیست، اجرای طرح دانستنی های محیط زیست، یک روز با باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و برگزاری نشست های مجازی علمی_ترویجی محیط زیست و سلامت اشاره کرد.

 

 دانشنامه محیط زیست

نسخه های تک برگی دانشنامه محیط زیست به همت اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی محیط زیست و همکاری باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی منتشر می شود.

هفته ای سه نسخه تک برگی در موضوعات مختلف محیط زیستی از این دانشنامه منتشر می شود.

 

 دانستنی های محیط زیست

طرح دانستنی های محیط زیست جهت افزایش دانش و آگاهی های محیط زیستی دانشجویان و مردم در موضوعات مختلف محیط زیست برگزار می شود.

در این طرح ساعت ۲۲ هرشب یک سوال و یک توضیح در مورد جپاب صحیح سوال، در کانال تلگرامی و صفحه اینستاگرام باشگاه منتشر می شود.

 

 یک روز با باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست

در این طرح که در سه بخش ۱- علمی، ۲- تازه های محیط زیست و ۳- علمی و فرهنگی برگزار می شود، در هر بخش مطالب و اطلاعات به صورت پوسترهای ترویجی طراحی و در صفحه اینستاگرام و کانال تلگرام باشگاه بارگذاری می شوند. شایان ذکر است که مطالب تهیه شده در بخش های مختلف این طرح به صورت هفته ای یک پست در هر بخش می باشد.

 

 نشست های مجازی علمی_ترویجی محیط زیست و سلامت

این نشست ها با موضوعاتی چون رویکردهای حفاظتی و تغییر نگرش در مدیریت تالاب های ایران، مدیریت اضطراب در بحران با تاکید بر توجه آگاهی و … با حضور کارشناسان به صورت زنده (لایو) در صفحه اینستاگرام باشگاه برگزار شده است. این نشست ها نیز در هفته های آتی نیز به کار خود ادامه خواهد داد.

در اجرای برنامه‌های باشگاه و در راستای سیاست های تعاملی دبیرخانه تشکل های دانشجویی مختلفی از دانشگاه های کشور و مناطق ۸ گانه باشگاه از جمله منطقه ۸ همکاری و تعامل دارند.


نظر شما :