با همکاری مرکز گردشگری جهاددانشگاهی؛

آزمون دوره های کوتاه مدت گردشگری سازمان میراث فرهنگی در کشور برگزار شد

۲۷ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۴:۳۳ کد : ۱۷۴۰ فرهنگی
آزمون دوره های کوتاه مدت گردشگری توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و با همکاری مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران ۲۶ مرداد برگزار شد.
آزمون دوره های کوتاه مدت گردشگری سازمان میراث فرهنگی در کشور برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران(ISTTA)، رحیم یعقوب زاده رییس مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران گفت: 26 مرداد آزمون دوره‌های کوتاه مدت گردشگری شامل مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی، راهنمایان ایران‌گردی و جهان‌گردی، راهنمایان طبیعت‌گردی و راهنمایان زمین گردشگری در 28 استان کشور و منطقه آزاد کیش به طور هم زمان با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران وابسته به جهاددانشگاهی برگزار شد.
وی اظهار کرد: این آزمون به منظور ارزیابی و سنجش اطلاعات فراگیران دوره‌های مذکور با شرکت 4 هزار و ۸۰۶ نفر از داوطلبان برگزار شد که بیشترین آمار داوطلبان مربوط به تهران به تعداد هزار و ۴۵۷ و کم ترین داوطلبان مربوط به استان آذربایجان غربی به تعداد ۹ نفر است.
رییس مرکز همچنین افزود: این آزمون جامع در دو نوبت ساعات 8 صبح برای داوطلبان مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی و 10:30 برای داوطلبان راهنمایان گردشگری، طبیعت گردی و زمین‌گردشگری برگزار شد.
وی هدف از برگزاری دوره های آموزشی و آزمون جامع را تربیت نیروی متخصص در امر گردشگری دانست و بیان کرد: توجه به تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآمد یکی از ارکان اصلی دستیابی به توسعه پایدار در صنعت گردشگری به شمار می رود.
گفتنی است؛ این آزمون در واحدهای آموزشی جهاددانشگاهی سراسر کشور با حضور معاونان گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ها، مسوولان آموزش و حراست سازمان میراث فرهنگی، مسوول حراست جهاددانشگاهی و دیگر مسوولان و ناظران استانی به نمایندگی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران برگزار شد.


( ۲ )

نظر شما :