توسط مرکز درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا جهاددانشگاهی بررسی می شود؛

علل سقط‌ جنین‌های مکرر

۲۷ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۶ کد : ۱۷۳۳ پژوهشی
مرکز درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا جهاددانشگاهی، کنفرانس علمی تغییرات جریان خون رحمی در سقط مکرر را یکشنبه ۲۸ مردادماه برگزار می کند.
علل سقط‌ جنین‌های مکرر

 

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فناوری های نوین علوم زیستی جهاددانشگاهی- ابن سینا، دکتر اعظم محمداکبری جراح و فلوشیپ زنان، زایمان و ناباروری، عضو تیم تخصصی مرکز درمان ناباروری ابن سینا و دبیر علمی این برنامه گفت: طرح و بررسی تاثیر میزان خون رحمی به عنوان علل احتمالی سقط مکرر، راه های بررسی و درمان های مربوط به آن از جمله اهداف برگزاری این کنفرانس علمی است.

دکتر محمد اکبری افزود: با توجه به اینکه بخش بزرگی از سقط های مکرر در بیمارانی که جهت درمان مراجعه می کنند بدون علت است در نتیجه درمان اختصاصی هم برای آنان وجود ندارد. درواقع عوامل مختلفی در موضوع سقط مکرر مطرح است که نه ثابت شده اند و نه به صورت کامل رد شده اند و در تحقیقاتی که صورت می گیرد، علت های احتمالی بررسی می شوند. لذا بررسی تغییرات جریان خون رحمی در سقط های مکرر از جمله علل احتمالی است که می تواند در درمان بیماران مبتلا به سقط مکرر اثرگذار باشد.

گفتنی است، رشته های زنان و زایمان، پزشکان عمومی، مامایی، مشاوره در مامایی، بهداشت باروری، ایمونولوژی، داروسازی، داروسازی بالینی و بیولوزی تولید مثل از جمله گروه های هدف این کنفرانس علمی هستند که به همت مرکز درمان ناباروری ابن سینا از امتیاز رایگان آموزش مداوم جامعه پزشکی برخوردار می شوند.

این کنفرانس علمی یکشنبه 28 مرداد ، ساعت 13:30در سالن اجتماعات مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا، به آدرس: خیابان شریعتی، نبش خیابان یخچال برگزار خواهد شد.

کلیه علاقمندان به شرکت در این کنفرانس، می توانند جهت ثبت نام،کسب اطلاعات بیشتر و یا هماهنگی رزرو ثبت نام با شماره 23519 داخلی 607 ، واحد آموزش، تماس حاصل نمایند.


نظر شما :