«کتاب مدیریت منظر پایدار طراحی، احداث و نگهداری» منتشر شد

۱۹ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۹:۰۰ کد : ۱۷۰۹۱ فرهنگی
توسط انتشارات جهاددانشگاهی خراسان رضوی، پانصد و شصت و هشتمین کتاب انتشارات این سازمان با عنوان «کتاب مدیریت منظر پایدار طراحی، احداث و نگهداری» منتشر شد.
«کتاب مدیریت منظر پایدار طراحی، احداث و نگهداری» منتشر شد

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، این کتاب اثر توماس دبلیو کوک، آناماری و ندرزاندن و ترجمه دکتر فاطمه کاظمی و دکتر نوید وحدتی مشهدیان است.

این کتاب در 344 صفحه و 10 فصل مقدمه‌ای بر پایداری؛ طراحی فضای سبز پایدار؛ احداث منظر پایدار، فرایند، سیستم‌های آبیاری و مصالح سخت؛  بهسازی فضاهای سبز موجود با هدف پایدرای؛ توسعه و مدیریت اکو سیستم در قالب فضای سبز پایدار؛  مشکلات محیطی؛ خاک‌های پایدار برای استفاده در فضاهای سبز؛ خاک‌های پایدار برای استفاده در فضاهای سبز؛  مدیریت پایداری درختان، درختچه‌ها و بسترهای کشت،؛ چمن‌ها در فضاهای سبز پایدار و مدیریت پایدار آفات گردآوری و ترجمه شده است.

در سخن مترجمان این کتاب آمده است که اهمیت فضاهای سبز به عنوان یکی از مهمترین زیرساخت‌های شهری، بر همگان آشکار است؛ فضاهای سبز شهری با تاثیرات چشمگیر زیست محیطی، زیبا شناسی و اجتماعی در توسعه شهری موثرند.

کتاب حاضر با معرفی مفهوم پایداری در مدیریت فضای سبز و چگونگی طراحی منظر پایدار، و نیز با اشاره به به نکاتی ارزشمند برای رسیدن به اصول پایداری در احداث و نگهداری  فضاهای سبز، خواننده را به سوی مدیریت منظر پایدار هدایت  می‌کند.

این کتاب، همچنین مشکلات محیطی فضاهای سبز را با نگاه به فضاهای سبز شهری به عنوان اکو سیستم‌های زنده مطرح کرده و به بیان راه‌حل هایی برای رفع آن می‌پردازد.

این کتاب احتمالا به عنوان اولین کتاب یا حداقل به عنوان یکی از معدود کتاب‌های موجود در سطح کشور در زمینه‌های مرتبط با مدیریت فضای سبز، می‌تواند به عنوان یک کتاب درسی راهگشای دانشجویان رشته‌های مهندسی فضا سبز و مهندسی کشاورزی، گرایش باغبانی زینتی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری باشد.

علاقمندان می‌توانند جهت خرید این کتاب به فروشگاه‌های معتبر سراسر کشور یا به درگاه اینترنتی www.jdmpress.com مراجعه و یا تلفن ۳۸۸۴۲۲۳۰ دفتر پخش انتشارات جهاد دانشگاهی خراسان رضوی تماس حاصل نمایند.

 


نظر شما :