کتاب «ویرایش ژنوم؛ زیست‌شناسی تا فناوری» منتشر شد

۲۵ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۵ کد : ۱۶۷۸۵ فرهنگی
مرکز انتشارت جهاددانشگاهی استان اردبیل کتاب «ویرایش ژنوم؛ زیست‌شناسی تا فناوری» را منتشر کرد.
کتاب «ویرایش ژنوم؛ زیست‌شناسی تا فناوری» منتشر شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، این کتاب توسط دکتر بهزاد داورنیا، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، حسین واثقی دودران، دانشجوی دکتری تخصصی فیزیولوژی تولید مثل دانشگاه تبریز و مرضیه عطشان، دانشجوی دکتری تخصصی علوم جانوری تکوین دانشگاه اراک در 5 فصل و 232 صفحه تالیف و ترجمه شده است.

کتاب «ویرایش ژنوم؛ زیست شناسی تا فناوری» با هدف جلب توجه بیشتر محققان علوم زیستی به فناوری‌های ویرایش ژنوم به عنوان راهکارهای نوین برای درمان بیماری‌ها و توجه هر چه بیشتر به اقتصاد زیستی، ضمن گردآوری داده‌های مرتبط در این حوزه در قالب یک مجموعه مدون، فرصت استفاده بهینه از به روزترین اطلاعات پیرامون موضوعات ویرایش ژنوم انسانی، جانوری و گیاهی را فراهم کرده است.

در این کتاب چشم‌اندازها و کاربردهای این فناوری نیز به عنوان بخش مجزایی آورده شده است تا نقشه راه کاربردی برای تحقیقات پژوهشگران و دانشجویان علاقه‌مند باشد و بعد از توضیح در رابطه با مباحث پایه ژنتیکی و مفاهیمی چون نوترکیبی، دستکاری ژنی و توالی یابی به معرفی ابزارهای ویرایش ژنومی پرداخته شده و آخرین ابزار کارآمد که کریسپر می باشد به بحث گذاشته شده و کابردهای این فناوری در حوزه‌های مختلف بیان شده است.

این کتاب که برای دانشجویان علوم و فناوری های زیستی و محققان حوزه پزشکی مناسب  است به قیمت 39 هزار تومان قابل تهیه می باشد.


نظر شما :