رییس دانشگاه قم:

توجه به مسایل اخلاقی؛ ویژگی برجسته مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی

۲۱ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۴:۲۶ کد : ۱۶۵۳ عمومی تاپ خبر
دکتر عسگر دیرباز رییس دانشگاه قم در بازدید از مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری گفت : نکته مهم در فعالیت‌های مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان قم این است که با توجه به حضور این مرکز در استان قم و در جوار حرم کریمه اهل بیت و حوزه علمیه، مسائل اخلاقی و شرعی به طور کامل رعایت می‌شود.
توجه به مسایل اخلاقی؛ ویژگی برجسته مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان قم، دکتر عسگر دیرباز 20 مرداد ماه در بازدید از مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری این واحد عنوان کرد: بخش های مختلف این مرکز هم از لحاظ تجهیزات و هم از لحاظ نیروی انسانی و عملکرد در سطح بسیار عالی قرار دارد و علاوه بر پاسخ به نیازهای استان، نیاز استان‌های همجوار را پاسخ می‌دهد.

وی افزود: نکته مهم دیگر در فعالیت‌های مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان قم این است که با توجه به حضور این مرکز در استان قم و در جوار حرم کریمه اهل بیت(ع) و حوزه علمیه، مسائل اخلاقی و شرعی به طور کامل رعایت می‌شود.

رییس دانشگاه قم تصریح کرد: با توجه به اینکه تولید نسل جنبه‌های فقهی و وراثتی دارد، باید این نکات رعایت شود که این موضوع با حساسیت بالا در مرکز درمان ناباروری استان قم مراعات می‌شود که این امر بسیار تحسین برانگیز است؛ رعایت جنبه‌های اخلاقی و شرعی باعث ایجاد اطمینان در بین بیماران می‌شود و همین موضوع سبب مراجعه افراد از شهرها و کشورهای مختلف به این مرکز شده است.

وی در خصوص زمینه‌های همکاری دانشگاه قم و مرکز جهاد دانشگاهی اظهار کرد: در دانشگاه قم گروه زیست شناسی، آمار و برخی گروه‌های فنی مهندسی و علوم پایه می‌توانند همکاری بسیار خوبی را با جهاد دانشگاهی داشته باشند.

دیرباز بیان کرد: جهاددانشگاهی یک نهاد مولود انقلاب اسلامی است و در زمینه‌های مختلف اقدامات خوبی را انجام داده است و علاوه بر حل مشکلات مختلف موجود در کشور، سعی داشته تا مرزهای دانشی را در کشور به پیش ببرد؛ دانشگاه قم نیز با توجه به ظرفیت حدود 300هیات علمی، می‌تواند در ابعاد مختلف پژوهشی، فرهنگی و آموزشی با جهاد دانشگاهی همکاری داشته باشد.

وی اضافه کرد: اساتید دانشگاه قم با دانستن اینکه در رشته‌های متناسب با خود، پروژه‌های عملیاتی خوبی وجود دارد که می‌تواند مشکلی از جامعه را حل کند، انگیزه بیشتری پیدا می‌کنند تا فعالیت‌های خود را صرفا به حوزه نظری و تئوری اختصاص ندهند و در حوزه عملی هم فعالیت‌های پویا تری داشته باشند.


نظر شما :