در نشست مشترک مسوولان جهاددانشگاهی و هیات آکادمی ملی علوم آذربایجان؛

جمهوری آذربایجان خواستار گسترش همکاری‌ در زمینه‌های مختلف با جهاددانشگاهی شد

۱۷ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۸:۵۲ کد : ۱۵۸۰ پژوهشی تاپ خبر
نشست مشترک توسعه همکاری بین مسوولان جهاددانشگاهی با هیات آکادمی ملی علوم جمهوری آذربایجان برگزار شد.
جمهوری آذربایجان خواستار گسترش همکاری‌ در زمینه‌های مختلف با جهاددانشگاهی شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، این نشست امروز عصر 17 مرداد با حضور دکتر محمدرضا پورعابدی معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی و اکبر قاسمی یالقوز مسوول راه‌اندازی دفتر این نهاد در جمهوری آذربایجان با پروفسور دکتر زینال اکبروو ریس مرکز منابع ژنتیکی و معاون شعبه علوم بیولوژیکی و پزشکی آکادمی ملی علوم آذربایجان، پروفسور دکتر نورو بایراموو مدیر گروه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و معاون شعبه علوم پزشکی و بیولوژیکی آکادمی ملی علوم آذربایجان، دکتر اورخان عیسایو مدیر کل امور دانشجویان خارجی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان و دانشیار گروه هیستولوژی و سیولوژی آکادمی ملی علوم آذربایجان و دکتر مهراج عباسوو معاون رییس مرکز منابع ژنتیکی آکادمی ملی علوم آذربایجان در سالن همایش دفتر مرکزی این نهاد برگزار شد.

دکتر پورعابدی در این نشست با اشاره به سفر اخیر رییس و مسوولان جهاددانشگاهی به کشور آذربایجان، گفت: در این سفر با وزیر نفت، وزیر بهداشت و رییس‌جمهور آذربایجان دیدارهای دوجانبه‌ای داشتیم و در زمینه‌های فنی ـ مهندسی و پزشکی گزارش‌هایی ارایه کردیم.

وی ادامه داد: روابط بین ایران و جمهوری آذربایجان در بهترین حالت خود قرار گرفته است و از این فرصت بسیار خوب باید استفاده کرد.

معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی با یادآوری حوزه‌های همکاری مشترک فراوان بین این نهاد و آکادمی ملی علوم آذربایجان به‌ویژه در حوزه‌ی پزشکی، اظهار کرد: ما به‌دنبال فعالیت‌های پژوهشی و فناورانه‌ی کاربردی و تولید ثروت از این راه هستیم؛ بنابراین خواستار تفاهم‌نامه‌های مشترکی هستیم که جنبه‌ی عملی و کاربردی داشته باشد.

وی افزود: امیدواریم در سفر آینده، شاهد دیداری بین رییس آکادمی ملی علوم آذربایجان و رییس جهاددانشگاهی برای عقد تفاهم‌نامه‌ی جامع در زمینه‌های مختلف باشیم.

پروفسور دکتر زینال اکبروو ریس مرکز منابع ژنتیکی و معاون شعبه علوم بیولوژیکی و پزشکی آکادمی ملی علوم آذربایجان نیز در این نشست با اشاره به بازدید از دو مرکز ملی ذخایر ژنتیکی ایران و پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی، بیان کرد: ما خواهان ارتباط گسترده نه تنها با این دو موسسه، بلکه با کل جهاددانشگاهی هستیم.

وی ادامه داد: متاسفانه همکاری‌های علمی بین ایران و آذربایجان در گذشته بسیار کم بوده است و ما در آینده خواستار توسعه همکاری‌ها با ایران توسط جهاددانشگاهی هستیم.

گفتنی است، اکبر قاسمی یالقوز مسوول راه‌اندازی دفتر جهاددانشگاهی در جمهوری آذربایجان در ابتدای این نشست، گزارشی از سفر سه‌روزه‌ی هیات آکادمی ملی علوم آذربایجان به ایران و بازدید از زیرمجموعه‌های جهاددانشگاهی ارایه کرد.


( ۱ )

نظر شما :