رییس دانشگاه کوثر بجنورد:

جهاددانشگاهی نهادی عملگراست

۳۰ دی ۱۳۹۸ | ۱۱:۰۰ کد : ۱۵۲۸۲ فرهنگی
رییس دانشگاه کوثر بجنورد با اشاره به این که جهاددانشگاهی از رویش‌های انقلاب اسلامی است، اضافه کرد: این نهاد طی سال‌های گذشته نشان داده است که عملگرا بوده و این موضوع از نیازهای اساسی جامعه کنونی ماست.
جهاددانشگاهی نهادی عملگراست

به گزارش روابط عمومی عمومی جهاددانشگاهی خراسان شمالی، دکتر علیرضا حسینی در نشست با مهندس محسن رحمانی سرپرست این واحد اظهار کرد: هر قدر ارتباط بین دانشگاه‌ها و جهاددانشگاهی در استان بیشتر باشد، می‌توان محصولات و خدمات بهتری را تولید و به جامعه ارایه کرد.

وی با بیان این که در حال حاضر سه هزار دانشجو در دانشگاه تک‌جنسیتی کوثر بجنورد در حال تحصیل هستند، اضافه کرد: این سه هزار دانشجو سفیران فرهنگی هستند و ظرفیت بسیار خوبی محسوب می‌شود تا بتوان به‌واسطه آن ها فرهنگ را به جامعه منتقل کرد.

دکتر حسینی ادامه داد: کارهای ماندگار زیادی از جهاددانشگاهی در کشور دیده شده است و اعتقاد داریم در خراسان شمالی نیز باید ارتباط بین دانشگاه‌ها و جهاددانشگاهی بیشتر شود.

رییس دانشگاه کوثر بجنورد اظهار کرد: 60 عضو هیات علمی در دانشگاه کوثر بجنورد فعالیت می‌کنند که این موضوع ظرفیت بسیار خوبی برای کمک به یکدیگر برای رفع مشکلات جامعه است.

مهندس محسن رحمانی سرپرست جهاددانشگاهی خراسان شمالی نیز در ادامه این نشست با بیان این که 25 پژوهشکده جهاددانشگاهی در حوزه‌های مختلف در کشور در حال فعالیت هستند، اظهار کرد: این پتانسیل، ظرفیت خوبی را برای ارایه خدمات به جامعه فراهم کرده است.

وی با تشریح بخش‌های مختلف جهاددانشگاهی، حوزه فرهنگی این نهاد را پیشانی آن خواند و افزود: برنامه‌های فرهنگی از رسالت‌های اصلی این نهاد است که به واسطه وجود ساختارهای تخصصی از جمله خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا، مرکز افکارسنجی ایسپا و سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی، اقدامات موثری انجام می‌شود.

سرپرست جهاددانشگاهی خراسان شمالی با اشاره به شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی، بر ترویج سیره و مجاهدت‌های ایشان در جامعه و به ویژه در دانشگاه‌ها تاکید کرد و افزود: باید در این زمینه گفتمان‌سازی شود.

مهندس رحمانی ضمن تقدیر از همکاری رییس دانشگاه کوثر در برنامه مرحله منطقه‌ای مسابقات مناظره دانشجویان ایران که به میزبانی خراسان شمالی برگزار شد، بیان کرد: جهاددانشگاهی فضایی برای کسب تجربه برای دانشجویان است تا زمینه حضور جدی آن ها در جامعه پس از فراغت از تحصیل، فراهم شود.

وی در ادامه با اشاره به حوزه آموزش جهاددانشگاهی اظهار کرد: 140 مرکز آموزشی کوتاه‌مدت با 700 عنوان دوره آموزشی مدون، در کشور فعال است که در حوزه‌های مختلف به ارایه خدمات آموزشی و مهارتی می‌پردازند.

سرپرست جهاددانشگاهی خراسان شمالی با بیان این که امروزه موضوع اشتغال از مباحث مهم در کشور محسوب می‌شود، ادامه داد: در حوزه اشتغال جهاددانشگاهی دو طرح ملی مشاغل خانگی و توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در حال انجام است.

مهندس رحمانی همکاری مشترک این دو نهاد علمی را در بسط برنامه‌ها و خدمات در جامعه و به‌ویژه در میان دانشجویان و دانشگاهیان موثر خواند.


نظر شما :