کتاب تکنولوژی فرآورده های غلات تکمیلی به چاپ دوم رسید

۲۸ دی ۱۳۹۸ | ۱۶:۳۶ کد : ۱۵۲۱۸ فرهنگی
انتشارات جهاددانشگاهی استان اردبیل چاپ دوم کتاب «تکنولوژی فرآورده‌های غلات تکمیلی» را منتشر کرد.
کتاب تکنولوژی فرآورده های غلات تکمیلی به چاپ دوم رسید

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، این کتاب توسط دکتر سارا موحد، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین در سال 1396 به رشته تالیف درآمد و با استقبال دانشجویان رشته‌های مهندسی علوم و صنایع غذایی و مهندسی کشاورزی امسال برای بار دوم چاپ شد.

با توجه به تلاشی که مولف در این اثر از خود نشان داده است، این کتاب می‌تواند به عنوان یک منبع درسی، مورد استفاده دانشجویان رشته مهندسی صنایع غذایی، شیمی، علوم تغذیه و از سوی دیگر مهندسین تکنولوژی، کارشناسان کارخانجات مواد غذایی و تمام افراد مرتبط با تکنولوژی فرآورده های غلات تکمیلی قرار گیرد.

چاپ دوم کتاب «تکنولوژی فرآورده‌های غلات تکمیلی» مشتمل بر 20 فصل و 416 صفحه است که کلیات دانه‌های غله‌ای و فرآورده‌های غلات تکمیلی به تفصیل بحث شده و نسبت به چاپ اول یک فصل به آن اضافه شده و اصلاحات گسترده‌ای به لحاظ محتوا و ویرایش در آن صورت گرفته است.

در این کتاب غلاتی نظیر گندم، جو، ذرت، برنج، یولاف، چاودار و ارزن و فرآورده های حاصل از آن‌ها به تفضیل توضیح داده شده و به بیان کلیاتی در خصوص نان، بیسکویت و کیک پرداخت شده است. کاربرد انواع صمغ ها، امولسیفایرها، شیرین‌کننده‌ها، رنگ‌ها و مواد مصرفی خام در صنایع غذایی و تکنولوژی غلات صبحانه‌ای، بخش‌های مهم دیگر این کتاب را تشکیل می دهند.

این کتاب به قیمت 45 هزار تومان از کتابفروشی‌های تخصصی حوزه صنایع غذایی تهران قابل تهیه است.


نظر شما :