بررسی مسایل جامعه پرستاری استان یزد در نشست طرح گام

۲۴ دی ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۸ کد : ۱۵۰۸۹ فرهنگی
نشست گام (گفت و گوی اجتماع محور) به همت سازمان جهاددانشگاهی استان و با همکاری استانداری یزد و به منظور بررسی مسایل و مشکلات جامعه پرستاری استان با حضور مدیر کل امور اجتماعی استانداری، رییس و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد برگزار شد.
بررسی مسایل جامعه پرستاری استان یزد در نشست طرح گام

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی استان یزد علی اکبر جراحی ریس هیات مدیره نظام پرستاری یزد در این نشست که 22 دی در ساختمان ستادی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد برگزار شد، با اشاره به این که جامعه به سمت سالمندی پیش می‌رود، گفت: خوشبختانه دامنه فعالیت پرستاران به بیرون از بیمارستان‌ها هم گسترش یافته است.

وی اظهار کرد: در سال‌های اخیر بر کرامت و منزلت حرفه پرستاری افزوده شده و این مهم در دیدار رهبری با پرستاران که به مناسبت روز پرستار انجام شد، مورد تاکید قرار گرفت.

وی با اشاره به این که بیشترین نیروی پرستار در استان یزد و کشور را بانوان تشکیل می‌دهند بر نیاز جامعه پرستاری به تسهیلات بهتر و بیشتر و وضع قوانین قابل اجرا در حوزه مشاغل سخت و زیان آور و بازنشستگی پیش از موعد تاکید کرد.

دکتر محمدرضا میرجلیلی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد نیز در این نشست اظهار کرد: این نشست بیشتر با هدف ارایه راهکار برای ارتقای منطلت اجتماعی شغل پرستاری است تا مطرح کردن مشکلات صنفی، و در این رابطه به نظر می‌رسد که با ارتقای منزلت شغل پرستاری بسیاری از مشکلات نیز قابل رفع است.

وی افزود: در شرایطی که جامعه به لحاظ اعتماد و صداقت دچار خدشه‌هایی شده است باید بررسی کنیم که نقش پرستاران در تقویت این اعتماد عمومی چگونه می‌تواند باشد و جامعه پرستاری در این شرایط تحریم به دنبال راهکارهایی برای رفع کمبود‌ها و ضعف‌ها در قالب کار تیمی باشد.

میرجلیلی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: پرستاران باید خانواده‌ خود را مانند آجرهای اجتماع ببینند و از همین جا فضای اعتماد و صداقت را در جامعه ارتقا بخشیده و تقویت کنند.

فخر السادات خامسی مدیر کل امور اجتماعی استانداری یزد هم با بیان این که هدف از برگزاری این نشست‌ها ترویج گفت‌وگو محوری در جامعه است، اظهار کرد: تلاش خواهیم کرد در قالب این گفت‌وگوهای صمیمانه مسایل و مشکلات جوامع مختلف را خارج از نشست‌های رسمی با مسوولان مربوطه مطرح کنیم و ضمن ترویج گفت‌وگوهای صیمانه در جامعه، نتایج موثری برای رفع مشکلات را نیز دنبال کنیم.

وی از دیگر هدف سلسه نشست‌های گام را آشنایی با اقشار مختلف جامعه و مسایل مربوط به هر کدام از آن ها ذکر کرد و گفت: امیدواریم در این فضاهای گفت‌وگو به ایده‌ها، نظرات و راهکارهایی برای رفع مشکلات بخش‌های مختلف جامعه نیز دست یابیم و آن ها را به مسوولان مربوطه انعکاس دهیم.

در این نشست که به همت سازمان جهاددانشگاهی استان یزد و با همکاری دفتر اجتماعی استانداری یزد برگزار شد، پرستاران بیمارستان‌های دولتی و خصوصی استان نیز مسایل و مشکلات خود را در این حرفه مطرح کردند و بحث و بررسی‌های لازم به منظور بازدهی بهتر جامعه پرستاری در محیط کار و بیمارستان با حضور مسوولان صورت گرفت.


( ۱ )

نظر شما :