معاون علمی و فناوری رییس جمهور:

پژوهشگاه رویان نگین بحث سلول‌های بنیادی در کشور است

۲۲ دی ۱۳۹۸ | ۱۸:۰۳ کد : ۱۵۰۵۵ پژوهشی تاپ خبر
دکتر ستاری در مراسم افتتاح مرکز تجاری سازی و شتاب دهی فناوری‌های نوآورانه رویان که ظهر امروز(یکشنبه، ۲۲ دی) در پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی برگزار شد، این پژوهشگاه را نگین بحث سلول‌های بنیادی در کشور توصیف کرد و گفت: همه باید از این امانت دکتر کاظمی آشتیانی پاسداری کنیم.
پژوهشگاه رویان نگین بحث سلول‌های بنیادی در کشور است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر سورنا ستاری در مراسم افتتاح مرکز تجاری سازی و شتاب دهی فناوری‌های نوآورانه رویان که ظهر امروز(یکشنبه، ۲۲ دی) در محل این پژوهشگاه برگزار شد، با بیان این که همیشه اتفاقات خوبی در رویان اتفاق می افتد، گفت: پژوهشگاه رویان رویکرد مترقی در توسعه زیست بوم دانش بنیان داشته است و ایجاد شرکت‌ها با جوانانی که در آن ها به عنوان مدیر و محقق مشغول به کار شدند باعث اشتغال دانش بنیان می‌شود.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور با بیان این که برج فناوری رویان نقطه عطفی در فعالیت‌های این پژوهشگاه به شمار می‌آید، گفت: ما همواره از پژوهشگاه رویان حمایت می‌کنیم و این پژوهشگاه نگین بحث سلول‌های بنیادی در کشور است.

وی در ادامه با اشاره به این که در پژوهشگاه رویان همه از دکتر کاظمی به عنوان الگو یاد می کنند، اظهار کرد: همه باید امانت دکتر کاظمی آشتیانی که پژوهشگاه رویان است را توسعه بدهیم.

دکتر ستاری با بیان این که رویان عدد قابل توجهی از درآمدش را از محل شرکت های فناور خود کسب می‌کند و وابستگی خود به بودجه دولت را خیلی کم کرده است، افزود: حتی تحقیقات بنیادی خود را با پول خود و سرویس هایی که به مردم ارایه می کند انجام می دهد و این باعث تحول رویان درسال های اخیر است. وظیفه ما هم این است که از این حرکت رویان حمایت کنیم و شاهد این باشیم که هر سال نسبت به سال قبل اتفاقات خوبی در آن رخ دهد و محور حرکت حوزه ستاد بنیادی در داخل کشور باشد.


نظر شما :