رییس جهاددانشگاهی در مراسم تشییع پیکر شهید سردار سلیمانی:

ان‌شاءالله شهادت سردار سلیمانی منشاء ترک ذلت‌بار منطقه توسط آمریکا باشد

۱۶ دی ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۵ کد : ۱۴۹۰۹ عمومی تاپ خبر
دکتر حمید رضا طیبی در مراسم تشییع پیکر سپهبد شهید قاسم سلیمانی در تهران گفت: ان‌شاءالله همان‌طور که دوران حیات سردار سلیمانی، سردار سرافراز ایران، منشاء خدمات ارزنده‌ای برای ایران و منطقه و اسلام بود، شهادت او نیز منشاء خدمات ارزشمندتری مثل ترک ذلت‌بار منطقه توسط آمریکا باشد.
ان‌شاءالله شهادت سردار سلیمانی منشاء ترک ذلت‌بار منطقه توسط آمریکا باشد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی به نقل از ایسنا، رییس جهاددانشگاهی با بیان این که آمریکا و عوامل آنها در منطقه، از شکل‌ گرفتن جریان مقاومت در منطقه و حتی آثار آن در بیرون از منطقه نگران هستند، اظهار کرد: نقشه‌های آن‌ها در تضعیف این جریان و حتی شکست آن مثل راه‌اندازی جریان‌های تکفیری‌ همچون داعش شکست خورد. بر همین اساس دولت آمریکا هم به فکر انتقام گیری از ایران به عنوان عامل اصلی شکست آنها بود.

وی افزود: شخص ترامپ در یک تحلیل غلط می‌خواست با ترور مغز متفکر سیاسی و نظامی و فرمانده جریان مقاومت در منطقه هم انتقام مورد نظر آمریکا را گرفته و هم به نفع انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بهره‌برداری کند. مردم قدرشناس ایران و عراق و کشورهای منطقه فرق بین خادم و خائن را می‌شناسند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: شخصیت ارزشمند و کم‌نظیر سردار سلیمانی و محبوبیت او در دل‌های مردم منطقه نتیجه کاملا عکس برای اهداف آمریکا داد و ان‌شاءالله می‌دهد. ان‌شاءالله همان‌طور که دوران حیات این سردار سرافراز ایران منشا خدمات ارزنده‌ای برای ایران و منطقه و اسلام بود، شهادت او نیز منشا خدمات ارزشمندتری مثل ترک ذلت‌بار آمریکا از منطقه باشد.

رئیس جهاد دانشگاهی درباره علل محبوبیت سردار سلیمانی میان مردم گفت: به نظر من سردار سلیمانی یک فرمانده تمام‌عیار و با دانش نظامی بی‌نظیر در کنار صفات عالی اخلاقی و جهادی بود و همین عوامل باعث موفقیت و محبوبیت او بین مردم بود. در حوزه علمی و فناورانه، هم باید عالم و متخصص بود و هم  صفات عالی اخلاقی و جهادی داشت.

دکترطیبی افزود: جمهوری اسلامی ایران برای دفاع از خودش و ارائه‌ی یک الگوی موفق در اداره کشور نیاز به اقتدار دفاعی و اقتصادی دانش‌بنیان دارد. دانش‌بنیان بودن نیز به این معنی است که ما قادر به تولید علم و فناوری پیشرفته باشیم که اقتصاد ما و قدرت دفاعی ما علاوه بر اتکاء به تولید ملی، متکی بر توسعه علمی و فناورانه خودمان نیز باشد تا بتواند قدرت رقابت‌پذیری خود را حفظ کند و  علاوه بر اداره موفق کشور، به دنیا نیز الگو ارائه دهد.

وی با بیان این که کشورهای مستکبر و در راس آنها آمریکا به هیچ وجه علاقه ندارند جمهوری اسلامی به کشوری قدرتمند در منطقه تبدیل شود، افزود: از مدیریت کشور انتظار می‌رود که پاسخ اخلالگری دشمنان کشور را با برنامه‌ریزی درست و فراهم آوردن شرایط برای اتکای کشور به توان ملی فراهم آورند. ما در حوزه اتکاء بر توان ملی خوب عمل نکرده‌ایم، برهمین اساس بهترین پاسخ برای آمریکا در این اقدام شرورانه اراده به اتکا و توان ملی توسط مسئولین و مردم است.  وظیفه دانشگاهیان و محققان نیز این است که با توسعه علمی و فناورانه اثبات کنند که کاملا امکان‌پذیر است که با اتکاء بر توان ملی می‌توان کشوری مقتدر و موفق در توسعه اقتصادی ساخت.


( ۱ )

نظر شما :