تاسیس مرکز خدمات تخصصی فناوری سفال توسط جهاددانشگاهی همدان

۳۰ آذر ۱۳۹۸ | ۱۵:۴۴ کد : ۱۴۳۴۴ پژوهشی
پس از پیگیری­ های به عمل آمده توسط معاونت پژوهشی همدان و پیرو مصوبات جلسه شورای بررسی تشکیلات و برنامه ­های فنی- مهندسی و علوم پایه مورخ ۵/۹/۱۳۹۸ با درخواست تأسیس "مرکز خدمات تخصصی فناوری سفال" موافقت به عمل آمد.
تاسیس مرکز خدمات تخصصی فناوری سفال توسط جهاددانشگاهی همدان

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد همدان، معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی واحد همدان ضمن اعلام این خبر گفت: یکی از زمینه­ های مناسب جهت انجام مأموریت­های جهادی در استان همدان بدون شک، حوزه سفال و سرامیک است که دامنه بسیار وسیع و کاربرد‌های فراوانی دارد.

خلیل میرزایی اظهار کرد: در حال حاضر نزدیک به 1000 کارگاه در حوزه سفال و سرامیک در این استان به­ ویژه شهر لالجین مشغول به کار هستند.

وی افزود: پس از ابلاغ معاونت پژوهشی دفتر مرکزی جهاددانشگاهی، در خصوص کاربرگ اهداف و برنامه های "برنامه توسعه جهاد انشگاهی" در سال 1395، زمینه سفال به عنوان زمینه پژوهشی جهاددانشگاهی همدان مشخص شد و این مرکز فعالیت خود را در قالب موافقت کلی آغاز نمود.

میرزایی ادامه داد: پس از پیگیری­ های به عمل آمده توسط معاونت پژوهشی همدان و پیرو مصوبات جلسه شورای بررسی تشکیلات و برنامه­های فنی- مهندسی و علوم پایه مورخ 5/9/1398 با درخواست تأسیس "مرکز خدمات تخصصی فناوری سفال" موافقت به عمل آمد.

معاون پژوهشی جهاددانشگاهی واحد همدان اظهار کرد: از عمده فعالیت­ های این مرکز در طول 3 سال گذشته می­ توان به ساخت و تولید محصولات فناورانه، شامل انواع: گل­ های بدنه با ویژگی­ های خاص، محصولات سفالی و سرامیکی بدون سرب، تدوین استانداردهای مورد نیاز این صنعت و ساخت گل­های رنگی اشاره نمود.

خاطرنشان می شود، در حال حاضر، 15 نفر به صورت مستقیم و نزدیک به 30 نفر به صورت غیر مستقیم با مرکز تخصصی سفال و سرامیک جهاد دانشگاهی همدان همکاری دارند.


نظر شما :