صبح امروز؛

مرحله کشوری مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران آغاز شد

۳۰ آذر ۱۳۹۸ | ۰۹:۲۳ کد : ۱۴۳۰۹ فرهنگی تاپ خبر
از امروز ۳۰ آذرماه کار مرحله کشوری هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در دانشگاه تهران آغاز شد و ۱۲ تیم رسیده به این مرحله که برگزیده از بین ۶۲۵ گروه از سراسر کشور هستند با یکدیگر رقابت می کنند.
مرحله کشوری مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران آغاز شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی،‌ مرحله کشوری هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران از امروز ۳۰ آذرماه تا دوشنبه ۲ دی‌ماه از ساعت ۸ تا ۱۶ واقع در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار می‌شود و در نهایت تیم منتخب نشان خواجه نصیرالدین طوسی را دریافت خواهد کرد.

در این دوره از مسابقات 12 تیم برگزیده که از بین ۲۸ استان و ۱۲ دانشگاه که در قالب ۶۲۵ تیم به رقابت پرداخته بودند به مرحله کشوری رسیده اند، طبق روال دوره‌های گذشته، در تیم‌هایی دو نفره در قالب گزاره ‌هایی که در این دوره بر مبنای بندهای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تدوین شده است به مناظره خواهند کرد.

در قسمت اول این مسابقات در روز شنبه از ساعت ۸:۳۰ تا ۹:۳۰ دو تیم "تنقیح مناط" از دانشگاه علم و صنعت و "گردون" از آذربایجان غربی با موضوع گزاره "اصلی‌ترین عامل بحران آب در ایران، سیاست‌های توسعه خود کفایی صنعتی و کشاورزی است" از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۰:۳۰ دو تیم "سروش رازی" از استان کرمانشاه و "آرمان" از دانشگاه خواجه نصیر با موضوع گزاره "انتصاب مدیران مبتنی بر جنسیت، منجر به افزایش نگاه جنسیتی در تصمیمات نهادهای اجرایی و حاکمیتی می‌شود" و همچنین از ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۱:۳۰ دو تیم "مادر" از خراسان شمالی و "برهان" از یزد با موضوع گزاره "انتصاب مربیان ایرانی برای تیم‌های ملی موجب تقویت ورزش ملی خواهد شد" به مناظره می‌پردازند.

همچنین در قسمت دوم روز شنبه (۳۰ آذرماه) از ساعت ۱۳:۳۰ تا ۱۴:۳۰ دو تیم "خیام" و "ئاشتی" از دو استان مرکزی و کردستان با موضوع گزاره "باید مکانی عمومی برای برگزاری تجمع قانونی مردم در نظر گرفته شود"و همچنین از ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۵:۳۰ دو تیم "ثامن" و هدف" از دانشگاه علامه طباطبایی و یزد با موضوع گزاره "انتشار خبر گران شدن بنزین پیش از اجراء، مصلحت نیست" و درآخر از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۶:۳۰ دو تیم "فرهنگ" و "در سنگر آزادی" از دو استان هرمزگان و خراسان رضوی با موضوع گزاره "مشارکت اجتماعی بانوان، تهدیدی برای تحکیم بنیان خانواده است" به مناظره می‌پردازند.

علاوه بر این در روز یکشنبه (۱ دی‌ماه) تیم‌ها از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۶:۳۰ به ترتیب با گزاره‌های "دولت باید نقش هدایت‌گری را در عرصه فرهنگی به عهده بگیرد" ، "تا زمانی که آمریکا به برجام باز نگردد، نباید با این کشور مذاکره شود"، "مداخلات دولت در بازار ارز و طلا موجب گسترش رانت‌خواری می‌شود"، "الکترونیکی کردن فرآیند انتخابات در ایران موجب شفافیت در انتخابات می‌شود" و "حذف چهار صفر از پول ملی سیاستی مناسب در زمینه اصلاحات پولی کشور است" به مناظره می‌پردازند.

سرانجام در روز دوشنبه (۲ دی‌ماه) دو تیم موافق و مخالف با موضوع گزاره " راه‌حل مشکلات اقتصادی کشور توجه به ظرفیت داخلی و تولید با کیفیت است"به مناظره خواهند پرداخت و تیم قهرمان نشان خواجه نصیرالدین طوسی را دریافت می‌کند.

هشتمین دوره از مسابقات از سوی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران از شنبه (۳۰آذر ماه) تا دوشنبه (۲ دی‌ماه) برگزار می‌شود.


نظر شما :