هفدهمین همایش نکوداشت مقام استاد برگزار شد؛

تجلیل از ۱۰ استادی که باید به آن‌ها افتخار کرد/ معیار «معلمی» برای تشخیص اساتید منتخب

۲۷ آذر ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۱ کد : ۱۴۲۹۵ فرهنگی تاپ خبر
هفدهمین همایش نکوداشت مقام استاد با تجلیل از ۱۰ استاد برجسته‌ی پزشکی به همت سازمان جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران برگزار شد.
تجلیل از ۱۰ استادی که باید به آن‌ها افتخار کرد/ معیار «معلمی» برای تشخیص اساتید منتخب

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، هفدهمین همایش نکوداشت مقام استاد، امروز عصر (27 آذرماه) با حضور دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی و تعدادی از پزشکان برجسته‌ی کشور در تالار ابن‌سینای دانشکده پزشکی دانشگاه تهران برگزار شد.
سازمان جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران با مشارکت دانشجویان این همایش را برگزار کرد.
در این همایش، دانشجویان و دانشگاهیان از ۱۰ استاد برگزیده دانشگاه علوم پزشکی تهران تقدیر به عمل آوردند.

 

 

در این دوره از دانشکده‌ی پزشکی دکتر مرتضی تقوی و دکتر محمدصادق فاضلی از گروه آموزشی جراحی، دکتر آذرخش مکری از گروه آموزشی روان‌پزشکی، دکتر عبدالهادی ناجی از گروه آموزشی روماتولوژی و دکتر حامد اخوی‌زادگان از گروه آموزشی اورولوژی برگزیده شدند.
دانشجویان دانشگاه از دانشکده‌ی داروسازی دکتر کامبیز گیلانی هیات علمی گروه فارماسیوتیکس را به عنوان استاد برگزیده این دوره انتخاب کردند.
از دانشکده‌ی دندان‌پزشکی نیز دکتر افشین خورسند از گروه آموزشی پریودانتیکس و دکتر یوشیاهورفوا از گروه جراحی فک و صورت انتخاب شدند.
هم‌چنین استاد برگزیده‌ی دانشکده‌های بهداشت و پیراپزشکی در این دوره به ترتیب دکتر امیرحسین محوی و دکتر سعید واحدی بودند.
 

 

 

مقدس دانستن علم و همت
دکتر طیبی رییس جهاددانشگاهی در این همایش بیان کرد: احترام به قانون باید در نهاد ما و فرزندان ما چه از طریق آموزش‌های رسمی مانند آموزش‌وپرورش، دانشگاه و... و چه از طریق آموزش‌های غیررسمی مانند خانواده، صداوسیما و... نهادینه شود.
وی ادامه داد: مقدس دانستن کار، تلاش، علم و همت و عدم سوء استفاده از قانون یک اصل است.
دکتر طیبی با اشاره به اهمیت اقتصاد دانش‌بنیان و خوداتکایی به منابع داخلی، اظهار کرد: یک جامعه را می‌توان به درستی با اصول علمی اداره و مدیریت کرد.
رییس جهاددانشگاهی در پایان با تاکید بر سرآمدی علم پزشکی در ایران، گفت: از جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران و تمام دست‌اندرکاران این مراسم که سالیان متوالی آن را به شکل مناسب و خوبی برگزار می‌کنند، تشکر و قدرانی می‌کنم.

 

یک برنامه‌ی استثنا با کمک دانشجویان
دکتر مسلم بهادری رییس دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز در این همایش با اشاره به حدود صد سال آموزش پزشکی در این دانشگاه، بیان کرد: دانشگاه تهران هنوز بهترین آموزگاران پزشکی کشور و منطقه را تحویل جامعه می‌دهد.
وی با تقدیر از جهاددانشگاهی برای برگزاری 17 دوره‌ی همایش نکوداشت مقام استاد، گفت: این نهاد با کمک خود دانشجویان، اساتید معلم را انتخاب می‌کند و این یک کار ارزشمند است و به خاطر همین، این برنامه یک استثنا در میان برنامه‌های تجلیل از اساتید می‌باشد.

 

 

گفتنی است، دبیرخانه همایش نکوداشت مقام استاد از سال ۱۳۸۰ به همت معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران تاسیس شد و تاکنون در ۱۶ دوره و طی مراسمی باشکوه از ۱۷۷ استاد فرهیخته این دانشگاه تجلیل کرده است.
به گفته‌ی دکتر یاری معاون فرهنگی جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران، هیات انتخاب، هیات داوران و هیات اجرایی این دوره از همایش با در نظر گرفتن 15 معیار «معلم بودن» یک استاد، از میان حدود 1850 استاد هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، 10 نفر استاد برگزیده‌ی خود را با کمک دانشجویان انتخاب کرد.


( ۳ )

نظر شما :