همه‌ی آن‌چه که باید درباره‌ی تازه‌های پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی بدانید؛

از خدمات تازه‌ی ارتباطی تا ارایه‌ی محصولات فناورانه در بیستمین نمایشگاه ملی پژوهش و فناوری

۲۶ آذر ۱۳۹۸ | ۱۹:۰۱ کد : ۱۴۲۴۷ پژوهشی تاپ خبر
جهاددانشگاهی با حضور در بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار و هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت، از امروز تا ۲۹ آذرماه توانمندی‌های خود را در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌دهد.
از خدمات تازه‌ی ارتباطی تا ارایه‌ی محصولات فناورانه در بیستمین نمایشگاه ملی پژوهش و فناوری

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار و هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت از امروز (26)، تا 29 آذرماه در نمایشگاه بین‌المللی تهران دایر است و جهاددانشگاهی نیز با حضور در این نمایشگاه توانمندی‌های خود در حوزه‌ی پژوهش و ساخت تجهیزات را در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌دهد.
علاقه‌مندان به توانمندی‌های جهاددانشگاهی می‌توانند از ساعت 9 تا 17 به غرفه‌ی این نهاد در سالن 27 مراجعه کنند. هم‌چنین 3 پارک علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی، علم و فناوری البرز و علم و فناوری کرمانشاه نیز از طرف جهاددانشگاهی در سالن 6 این نمایشگاه حضور دارند.

مرکز اطلاعات علمی (SID)، پژوهشگاه رویان، پژوهشگاه ابن‌سینا، سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف، واحد صنعتی امیرکبیر، سازمان جهاددانشگاهی تهران، پژوهشکده علوم پایه‌ی کاربردی، واحد علم و صنعت، واحد تربیت مدرس، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی، واحد خواجه‌نصیرالدین طوسی، پژوهشکده سرطان معتمد و پژوهشکده توسعه‌ی صنایع شیمیایی ایران در سالن 27 بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار، نمایندگان جهاددانشگاهی در این نمایشگاه هستند.

 

 

صبح امروز نیز در حاشیه‌ی بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار و هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت با حضور دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور، از ۱۷ پژوهشگر و ۶ فناور برگزیده‌ی کشوری تقدیر به عمل آمد؛ در این مراسم از دکتر علی منتظری رییس پژوهشکده علوم بهداشتی جهاددانشگاهی نیز به‌عنوان پژوهشگر برتر کشوری تقدیر شد.

 

 

حضور چشمگیر شرکت‌های فناور پارک علم و فناوری البرز
پارک علم و فناوری البرز با حضور بیش ۱۵ شرکت فناور در زمینه‌های علوم پزشکی، فنی ـ مهندسی و... در بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار کشور از جدیدترین محصولات و فناوری شرکت‌های خود رونمایی کرد.
غرفه‌ی این پارک در سالن ۶ ، شماره‌ی ۲۳، آماده‌ی بازدید علاقه‌مندان است.

 

 

ارایه‌ی آخرین سرویس‌های مورد نیاز پژوهشگران از سوی SID
هم‌زمان با برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش، دستاوردهای شاخص مرکز اطلاعات علمی (SID) به نمایش گذاشته شد.
امسال نیز این مرکز با ارایه سرویس‌های جدید خود در بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار حضور داشته و پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود.
سرویس‌های جدید مرکز اطلاعات علمی با اسامی: ژَرفا (جهت شناسایی جدیدترین عناوین و کلیدواژگان و دسته‌بندی موضوعات مرتبط با هر حوزه تخصصی جهت استفاده دانشجویان و پژوهشگران)، STRS (سامانه ترجمه متون تخصصی) و STES (سرویس ویراستاری متون علمی) معرفی می‌شوند.

 

 

15 طرح فناورانه‌ی پارک علم و فناوری کرمانشاه
پارک علم و فناوری کرمانشاه با 15 طرح از فناوران تحت حمایت خود در سالن 6 و در غرفه‌ی 19 ارایه کرده است.
واحدهای شرکت‌کننده در این غرفه، مجتمع صنایع شیمیایی بیستون، زیست دانش دریا، نورسادایان درمان، هایا شیمی رازی مهندس کرمی، توسکا تجارت آریا، ابزارسازان درمانگر، جهان زرکاوان (شتاب‌دهنده صنایع شیمیایی)، آسیا رایان تک، ویرا فناوری آترین، رایا پرداز نوین آرتمن، مرکز گیم و انیمیشن، بهینه سازان برخط نما، جهان باتری غرب، شرکت کشت و توسعه گیاهان دارویی بیستون شفا و ایده سازان زیستی زاگرس هستند که آخرین دستاوردهای فناورانه خود را به نمایش گذاشتند.

 

 

پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی نیز در سالن 6، غرفه‌ی 6 با ارایه‌ی آخرین دستاوردهای خود در حوزه‌های گردشگری، صنایع‌دستی، بسته‌بندی فرهنگی و... آماده‌ی ارایه‌ی خدمات به علاقه‌مندان است.

هم‌چنین غرفه‌ی سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان نیز در سالن 41، غرفه‌ی 83، پذیرای پژوهشگران و دانشگاهیان می‌باشد.

 

 

گفتنی است، در بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش فناوری و فن بازار کشور 350 مرکز علمی و تحقیقاتی و شرکت‌های دانش‌بنیان حضور دارند که 400 محصول پژوهشی و فناورانه ارائه شد.
امسال در نمایشگاه پژوهش و فناوری، 42 دانشگاه، 24 پژوهشگاه، 25 شرکت دانش‌بنیان و 34 پارک علم و فناوری محصولات خود را ارائه کرده‌اند.
تمام محققان و علاقه‌مندان تحقیق و پژوهش می‌توانند از امروز، 26 تا 29 آذرماه سال جاری جهت بازدید و آشنایی بیشتر با خدمات و محصولات جهاددانشگاهی به سالن 27 و سالن 6 نمایشگاه بین‌المللی تهران مراجعه کنند.

 


( ۱ )

نظر شما :