چهارمین دوره مسابقات ملی دفاع سه دقیقه‌ای  در چهارمحال و بختیاری به کار خود پایان داد

۲۶ آذر ۱۳۹۸ | ۱۵:۴۳ کد : ۱۴۲۳۴ فرهنگی
آیین اختتامیه چهارمین دوره مسابقات ملی دفاع سه دقیقه‌ای پایان‌نامه و دومین مرحله استانی، با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.
چهارمین دوره مسابقات ملی دفاع سه دقیقه‌ای  در چهارمحال و بختیاری به کار خود پایان داد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری، سیروس رضایی رییس جهاد دانشگاهی استان 26 آذرماه در این آیین، اظهار کرد: مسوولان از ظرفیت عظیم نیروی های خبره، متخصص و پژوهشگر که در دانشگاه ها وجود دارد و افرادی که صاحب ایده و طرح‌های پژوهشی بسیار خوبی هستند استفاده کنند و این طرح‌ها و ایده‌ها می‌تواند به آن‌ها در مسیر حرکت کار خود، کمک کند.
وی افزود: در حوزه فرهنگی جهاددانشگاهی فعالیت‌های خوبی انجام می‌شود که تلاش ما استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای پیشبرد اهداف، در راستای کمک به ظرفیت عظیم دانشجویی و جامعه بوده تا بتوان کمک شایانی به جامعه دانشجویی کرد.
رییس جهاددانشگاهی استان ادامه داد: ظرفیت خوبی که در معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی وجود دارد برگزاری مناظرات دانشجویی و اختتامیه مسابقات دفاع سه دقیقه‌ای بوده که این مراسم یکی از برنامه‌های بسیار خوب و به نام جهاد دانشگاهی است که این الگو از دانشگاه کوئیزلند استرالیا گرفته شده و در کشور توسط سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی در سال 95 بومی‎سازی شده است که امسال چهارمین دوره ملی و دومین دوره مرحله استانی این مسابقات را پشت سر گذاشتیم.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته اولین مرحله استانی از سوی جهاد دانشگاهی برگزار شد، تصریح کرد: در مسابقات سال گذشته، معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی به عنوان مجری برتر در سطح کشور، توانست رتبه برتر کشوری را کسب کند.
رضایی افزود: هدف از برگزاری این مسابقات رشد و تقویت مهارت‌های ارتباطی، بیانی و ایده‌پردازی و فراگیر ساختن دستاوردهای پژوهشی دانشگاه است تا بتواند به صنعت و جامعه کمک کند.
وی با بیان اینکه دانشجویانی از دانشگاه‌های مختلف استان در مسابقات ملی دفاع سه دقیقه‌ای پایان‌نامه شرکت کردند، اظهار کرد:  80 نفر برای این مسابقات ثبت‌نام کردند که 19 نفر از آن‌ها که شامل  7 نفر آقا و 12 نفر خانم که  5 نفر در مقطع دکتری و 14 نفر در مقطع کارشناسی ارشد بودند، در این مسابقات شرکت کردند.
رئیس جهاد دانشگاهی استان گفت: موضوع رشته‌های پایان‌نامه‌های ارائه شده در این مسابقات ادبیات فارسی، حقوق، مکانیک، شیلات، دامپزشکی و مدیریت بود که داوری این مسابقات را 12 نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها برعهده گرفتند.
وی تاکید کرد: برای برگزاری مسابقات ملی دفاع سه دقیقه‌ای پایان‌نامه سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی کشور به تمام واحدها کمک کرد تا بتوانند مسابقات را در سه مرحله استانی، منطقه‌ای و کشوری برگزار کنند.
رضایی خاطرنشان کرد: از افراد شرکت‌کننده در مرحله استانی، 3 نفر رتبه اول تا سوم را کسب کردند که به مرحله منطقه‌ای و در صورت برگزیده شدن به مرحله کشوری راه خواهند یافت.
در پایان این مراسم از بهزاد رئیسی، فریبا رضایی و فرشته قشقایی‌راد به عنوان نفرات اول تا سوم مسابقات ملی دفاع سه دقیقه‌ای پایان‌نامه و دست‌اندرکاران با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.
 


نظر شما :