ثبت نام هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان درجهاددانشگاهی خراسان رضوی آغاز شد

۲۸ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۶:۳۳ کد : ۱۴۱ فرهنگی
مدیر سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی خراسان رضوی از آغاز ثبت نام هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان مرحله خراسان رضوی خبر داد و گفت: این مسابقات در اردیبهشت ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
ثبت نام هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان درجهاددانشگاهی خراسان رضوی آغاز شد

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، حسین یوسفی با بیان این مطلب افزود: رشد و شکوفایی فرهنگ گفت‌و‌گو،  زمینه سازی برای شکل گیری تفکر خلاق و نقاد در میان دانشجویان، ایجاد انگیزه در جامعه جهت گرایش به ارتقاء دانش و آگاهی،  آموزش مسایل و مطالب علمی به صورت جذاب، قابل پذیرش و اثربخش و  تمرین و تقویت فعالیت‌های گروهی منسجم و هدفمند از اهداف برگزاری این مسابقات است.
وی به تشریح چگونگی برگزاری این دوره از مسابقات پرداخت و تصریح کرد: در این دوره، مسابقات به صورت گروهی برگزار می‌شود و  هر گروه متشکل از ۴ نفر عضو و یک سرپرست یا مربی (اختیاری) است و  سرپرست گروه می‌بایست عضو هیأت علمی یکی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور باشد.
حسین یوسفی با اشاره به اینکه هر ۴ عضو گروه به کار تحقیق اهتمام دارند اما از هر گروه فقط ۲ نفر به عنوان مناظره کننده در هر مسابقه شرکت می‌کنند، ادامه داد: زمان هر مسابقه در مجموع ۳۲ دقیقه است که به صورت یک فرصت ۶ دقیقه‌ای، جهت طرح مسأله، دو فرصت ۳ دقیقه‌ای جهت دفاع و یک فرصت ۴ دقیقه‌ای جهت نتیجه گیری برای هر گروه تفکیک شده است.
به گفته مدیر سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، هر مسابقه توسط 3 داور (اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها) قضاوت می‌شود.
یوسفی اظهار کرد: مسابقات به صورت حذفی است و این شیوه تا رسیدن به ۲ گروه برای مسابقه‌ نهایی ادامه دارد؛ علاوه بر آن تیم‌های سوم و چهارم نیز برای تعیین رتبه سوم با هم مناظره رده بندی را برگزار می‌کنند.
وی بیان کرد: موضوعات مسابقه توسط شورای علمی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی کشور تصویب شده و در مرحله ثبت نام به اطلاع متقاضیان خواهد رسید.
مدیر سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی خراسان رضوی افزود: جایگاه هر گروه در نقش مخالف یا موافق در هنگام ثبت نام توسط گروه‌ها مشخص می‌شود و متناسب با نظرات گروه‌های شرکت کننده جدول مسابقات چیده خواهد شد و به اطلاع گروه‌های شرکت کننده پیش از اجرای مسابقات خواهد رسید.
وی گفت:  پیش از مسابقه، آموزش‌های لازم در قالب یک بسته آموزشی با مطالبی همچون اصول گفت‌و‌گو، اصول شنیدن، اندیشیدن دیالکتیکی، مهارت‌های چیرگی و ... و یک جلسه توجیهی در روز پنجشنبه 6 اردیبهشتماه سال جاری به شرکت کنندگان ارائه خواهد شد.
 یوسفی در خصوص نحوه ثبت نام در این دوره از مسابقات عنوان کرد: متقاضیان می توانند جهت تکمیل فرم مشخصات فردی برای تمام اعضای گروه از طریق سایت سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی خراسان رضوی به نشانی http://sdjd.ir  اقدام نمایند.
وی با تاکید بر اینکه ارائه اصل کارت دانشجویی و عکس پرسنلی کلیه اعضا هنگام حضور در نشست توجیهی الزامی است، خاطرنشان کرد: اعلام موضع گروه (موافق یا مخالف) نسبت به کلیه گزاره‌های اعلام شده در سایت برای چینش جدول مناظرات هنگام ثبت نام در سایت نیز الزامی است.
 


نظر شما :