قهرمانی تیم کلران در سومین دوره مسابقات مناظره دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان

۲۹ آبان ۱۳۹۸ | ۱۰:۳۲ کد : ۱۳۳۳۱ فرهنگی
مرحله استانی سومین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان دانشگاه جامع علمی-کاربردی با قهرمانی تیم کلران از سمنان به کار خود پایان داد.
قهرمانی تیم کلران در سومین دوره مسابقات مناظره دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، مرحله استانی سومین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی از 27 آبان با حضور تیم‌هایی از مراکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی سمنان، غرب استیل، البرز شرقی، کلران، پالنده صاف، شهرداری بیارجمند، مون گارشو(برادران و خواهران) و هنرآذین پویان در مرکز علمی کاربردی استان سمنان آغاز شد.

در فینال این مسابقات که 28 آبان و با حضور سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان، رییس جهاددانشگاهی استان سمنان، رییس مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی سمنان و تعدادی از روسا، اساتید و دانشجویان مراکز علمی کاربردی استان سمنان برگزار شد، تیم کلران توانست در مناظره پایانی تیم هنرآذین پویان را شکست دهد و مقام اول این مسابقات را کسب کند.

مرحله استانی سومین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی در استان سمنان به میزبانی مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی سمنان و به مدت دو روز برگزار شد.

این مسابقات با شرکت 10 تیم از مراکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی سمنان، شهرداری بیارجمند خواهران و برادران، مون گارشو شهمیرزاد خواهران و برادران، البرز شرقی شاهرود، کلران، پالنده صاف، هنرآذین پویان و غرب استیل مهدیشهر و به صورت حذفی در مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی سمنان برگزار شد.

در دو روز برگزاری این مسابقات، تیم های هنر آذین پویان و کلران با شکست حریفان توانستند به فینال سومین دوره مسابقات مناظره دانشجویان علمی کاربردی استان سمنان راه پیدا کنند.

تیم برتر این مسابقات برای حضور در مسابقات ملی مناظره که امسال در دانشگاه جامع علمی کاربردی تبریز برگزار می شود معرفی خواهد شد.

 

گسترش فرهنگ گفت‌وگو جامعه را به سمت اخلاقی‌ترشدن می‌برد

حسن رهایی رییس جهاددانشگاهی استان سمنان در افتتاحیه این مسابقات با اشاره به ضرورت برپایی مسابقاتی از این دست اظهار کرد: گسترش فضای گفت‌وگو می‌تواند جامعه را به سمت اخلاقی‌تر شدن سوق دهد.

وی از تعامل و گفت‌وگو به عنوان نیازهای روز جامعه یاد کرد و افزود: هرچه نظام و دولت فضای تعامل و گفت‌وگو را در لایه‌های مختلف اجتماعی توسعه دهد به حل مشکلات جامعه در سایه احترام متقابل کمک کرده است.

رییس جهاددانشگاهی استان بر لزوم تداوم و گسترش مسابقاتی از این دست در سطح جامعه و خصوصا در فضای دانشجویی تاکید و تصریح کرد: اگرچه این مسابقات امسال سومین دوره خود را تجربه می‌کند اما این حرکت هنوز در کشور ما یک حرکت نوپا محسوب می‌شود.

وی با اذعان به این که باید فرهنگ مناظره را در بین همه اقشار جامعه بسط و گسترش داد اضافه کرد: با گسترش این فرهنگ در بین اقشار مختلف می‌توان ضمن تمرین گفت‌وگو، بستر را برای شنیدن نظرات مختلف فراهم کرد.

رهایی با اشاره به دستاوردها و نتایج توسعه فرهنگ مناظره که در فرهنگ دینی و اعتقادی ما از پیشینه کهنی هم برخوردار است، ادامه داد: رویکرد تعامل و گفت‌وگو هرچه در جامعه و مراکز علمی، فرهنگی و دانشگاهی گسترش بیشتری بیابد، فضای جامعه ایرانی را به سمت اخلاقی‌ترشدن می‌برد.

رییس جهاددانشگاهی استان با اذعان به این که تصمیماتی که از دل مناظره بیرون می‌آید با اقبال بیشتری رو به رو هستند خاطرنشان کرد: گزاره‌ها و تصمیماتی که محصول این مناظره‌ها هستند بی‌تردید با سطح بالاتری از اقناع و رضایتمندی عمومی روبه رو خواهند شد.


( ۱ )

نظر شما :