معاون فرهنگی دانشگاه خوارزمی:

جهاددانشگاهی کانون خلاقیت و ابتکار و و نوآوری است

۲۸ آبان ۱۳۹۸ | ۰۹:۰۵ کد : ۱۳۲۹۴ فرهنگی
رئیس جهاددانشگاهی البرز با اشاره به ظرفیت‌های این نهاد گفت: آمادگی داریم در راستای توسعه و تعالی فرهنگی دانشگاه‌های استان همکاری لازم داشته باشیم.
جهاددانشگاهی کانون خلاقیت و ابتکار و و نوآوری است

 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی البرز، احمدرضا فیروزی در نشست صمیمی با معاون و مدیران فرهنگی دانشگاه خوارزمی اظهار کرد: جهاد دانشگاهی از چند دهه پیش در دانشگاهی خوارزمی حضوری فعال داشته و همواره تلاش کرده است با برنامه‌های گزین فرهنگی نقش درخوری در راستای ارتقاء فرهنگی جامعه دانشگاهی ایفا نماید.

وی افزود: جهاد دانشگاهی طی سالهای اخیر طرح‌های گوناگونی را در حوزه فرهنگی در گستره‌های ملی، استانی و دانشگاهی برگزار کرده است که در این برنامه‌ها مخاطب‌محوری رکن اصلی بوده است.

فیروزی همچنین به ذکر نام عناوینی از برنامه‌های اجرا شده پرداخت و در ادامه گزارشی از فعالیت‌های معاونت فرهنگی در زمینه خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا و مرکز افکارسنجی دانشجویان و سایر مراکز وابسته ارائه کرد.

وی در پایان با اشاره به انتصاب معاون فرهنگی جدید جهاد دانشگاهی البرز ابراز امیدواری کرد که با تعامل خوبی که بین جهاد دانشگاهی و دانشگاه خوارزمی وجود دارد شاهد طرح‌ریزی و اجرای فعالیت‌های شاخص و مفید در این دانشگاه باشیم.

دکتر مرتضی تهامی معاون فرهنگی دانشگاه خوارزمی نیز گفت:‌ جهاد دانشگاهی کانون خلاقیت و ابتکار و و نوآوری است. در جهاد دانشگاهی هم طرح‌های فرهنگی فاخر و گزین ارائه می‌شود و هم اجرای خوبی صورت می‌گیرد که باعث موفقیت برنامه‌های فرهنگی این نهاد شده است.

وی افزود: اگر روحیه جهادی، انقلابی بودن، کسب رضای الهی، در صحنه بودن و رویکرد خلاقانه و نوآورانه ادامه یابد به اهداف انقلاب و نظام بیشتر می‌رسیم.

تهامی تصریح کرد: نظام اداری برای کشور یک آفت است و روحیه‌ای که می‌تواند این انقلاب را نگه دارد روحیه جهادی است؛ چرا که جهاد دانشگاهی دارای یک نظام ارزشی متفاوت است و این روحیه می‌تواند انقلاب را به اهداف متعالی‌اش برساند.

معاون فرهنگی دانشگاه خوارزمی خاطر نشان کرد: در حوزه فرهنگی دانشگاه‌ها با دو بُعد مواجه هستیم؛ یک بُعد توجه به اوقات فراغت دانشجویان و پر کردن آن با برنامه‌های گوناگون است و بعد دوم که فراتر از این بعد است مربوط به کارهای بنیادین و اساسی است که نیازهای دانشجویان بسنجیم و با کارهای فاخر متناسب برای آن برنامه‌ریزی و تلاش کنیم.

تهامی افزود: جهاد دانشگاهی در بُعد دوم کارهای بسیار خوبی را انجام داده است و همواره کارهای جهاد توسط دانشگاه‌ها کپی‌برداری شده و ادامه پیدا کرده است.

وی ضمن اعلام آمادگی دانشگاه خوارزمی برای همکاری با جهاد دانشگاهی، یادآور شد: جهاد در شورای فرهنگی و اتاق فکر فرهنگی دانشگاه عضویت دارد و معاون فرهنگی این نهاد می‌تواند در کمیته معین فرهنگی دانشگاه نیز حضور یابد و برنامه‌های پیشنهادی را در این کمیته ارائه نماید.

دکتر نادر شکراللهی دبیر شبکه ملی جامعه و دانشگاه در استان البرز نیز ضمن ابراز مسرت از کارهای خوبی که در جهاد دانشگاهی به ثمر رسیده است، تصریح کرد: تعامل دانشگاه و جهاد دانشگاهی در حوزه فرهنگی می‌تواند موثر و راهگشا باشد.

وی به برخی زمینه‌های همکاری نیز اشاره کرد و افزود:‌ در حوزه آموزش شیوه‌های نظرسنجی موفق به عوامل و دست اندرکاران دانشگاهی، ارائه شیوه‌های جذب دانشجویان در کانون‌های دانشجویی و تسهیل در بخش فرهنگی ارتباط با دانشگاه‌های استان البرز از مواردی که از جهاد دانشگاهی درخواست همکاری و کمک داریم.

دکتر عادله دیوسالار مدیر فرهنگی دانشگاه خوارزمی نیز گفت: کارنامه جهاد دانشگاهی از کارهای شاخص پر است و می‌توانیم با همکاری مشترک گامهای بیشتری در این زمینه برداریم.

وی افزود: این فعالیت‌ها در خور تحسین است و دقت نظرسنجی‌های انتخابات ایسپای استان البرز نمونه‌ای از کارهای خوب جهاد دانشگاهی است.

سعید قاسمی معاون فرهنگی جهاددانشگاهی البرز نیز در ادامه با استمداد از مسئولان فرهنگی این دانشگاه، ابراز امیدواری کرد که با همکاری‌های مشترک و پرهیز از موازی‌کاری، نتیجه دلخواه در حوزه فرهنگی به دست آید.

 

 

 

 

 


نظر شما :