طرح ملی "اردوهای بوم گشت ایران" در اردبیل برگزار شد

۲۶ آبان ۱۳۹۸ | ۱۳:۵۶ کد : ۱۳۲۶۳ فرهنگی
مدیر اداره فعالیت‌های ادبی، دینی و هنری جهادانشگاهی استان اردبیل از برگزاری اردوی‌ بوم گشت ایران در منطقه مشگین شهر خبر داد .
طرح ملی "اردوهای بوم گشت ایران" در اردبیل برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، مریم خروشی با بیان اینکه این اردو به همت معاونت فرهنگی و مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی استان اردبیل، یک‌شنبه 26 آبانماه در قالب پانزدهمین اردوهای ملی ایران مرز پرگهر برگزار شد، افزود: در اردوی مذکور بیش از 40 نفر از دانشجویان از مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی استان و میراث فرهنگی دانشگاه محقق اردبیلی حضور داشتند.

وی گفت: در این اردوی فرهنگی، دانشجویان شرکت‌کننده از کهنه قلعه مشکین شهرکه به ارتفاع ۵ متر واقع در پشته غربی سمت چپ رودخانه خیاوچای واقع شده، مقبره شیخ حیدر در داخل شهر مشگین شهر، پل معلق به عنوان طویل‌ترین و مرتفع‌ترین پل معلق کابلی خاورمیانه در ارتفاع ۸۰ متری رودخانه خیاوچایی که بر روی پارک جنگلی مشگین‌شهر احداث شده است، بازدید کردند.

مسئول این اردوی دانشجویی با اشاره به اینکه در این طرح به حفظ محیط‌زیست و رفاه مردم محلی تاکید شده است، افزود: طرح ملی طبیعت‌گردی طرحی سالم و نشاط ‌انگیز است که برای بهره‌مندی دانشجویان از سیمای بی‌بدیل طبیعت، مطالعه، تحسین و مشاهده‌ گیاهان، جانوران و آشنایی با ویژگی‌های فرهنگی جوامع محلی برگزار می‌شود.

 


نظر شما :