با هدف توسعه و ترویج استانداردهای ملی و بین‌المللی در حوزه‌ی فعالیت‌های آزمایشگاهی و آموزشی؛

تفاهم‌نامه‌ی سه‌جانبه‌ی همکاری بین اداره‌ی استاندارد، جهاددانشگاهی صنعتی شریف و بوشهر امضا شد

۳۰ مهر ۱۳۹۸ | ۱۴:۵۳ کد : ۱۲۴۰۱ پژوهشی
تفاهم نامه سه جانبه همکاری مشترک با هدف توسعه و ترویج استانداردهای ملی و بین المللی در حوزه ی فعالیت های آزمایشگاهی و آموزشی بین سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف، اداره کل استاندارد و جهاددانشگاهی استان بوشهر امضا شد.
تفاهم‌نامه‌ی سه‌جانبه‌ی همکاری بین اداره‌ی استاندارد، جهاددانشگاهی صنعتی شریف و بوشهر امضا شد

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف، استفاده بهینه از توانایی‌های علمی، آموزشی و پژوهشی طرفین و همکاری در فعالیت‌های تدوین استانداردهای ملی و بین‌المللی مرتبط  برنامه‌ریزی و طراحی دوره‌های آموزشی مرتبط،  توسعه و ترویج فرهنگ استاندارد بخشی از محورهای این تفاهم نامه است.

برگزاری دوره‌های آموزشی و گردهمایی‌های علمی مرتبط، استانداردسازی کیفیت مواد، وسایل و تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی، آموزش استانداردسازی مکان، وسایل و تجهیزات آموزشی و آزمایشگاهی، توسعه آموزش‌های مهارتی و ارایه پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی در امر استانداردهای اجتماعی، ترویجی و نظرسنجی های موردنیاز با توجه به توانمندی جهاددانشگاهی از دیگر محورهای تفاهم نامه است.

مدت اعتبار این تفاهم‌نامه که به امضای دکتر آخوندی رییس سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف، دکتر بهره مند مدیرکل اداره کل استاندارد استان بوشهر و علی احمدی زاده رییس جهاددانشگاهی واحد بوشهر رسیده است، به مدت 2 سال تعیین شده و در پایان مدت اعتبار، برای دوره‌های بعدی قابل تمدید است.

گفتنی است، با صدور گواهینامه استاندارد مدیریت کیفیت آزمایشگاه ها (استاندارد ISO/IEC17025 ) از سوی مرکز ملی تایید صلاحیت ایران برای آزمایشگاه سامانه های الکترونیکی و هوشمند مرکز پدافند غیرعامل سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف، این آزمایشگاه به عنوان یکی از آزمایشگاه های معتبر و مرجع ایران که توانایی انجام خدمات در سطح ملی را دارا می باشد معرفی شده است.

آزمایشگاه سامانه های الکترونیکی هوشمند سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف، همچنین تایید صلاحیت آزمایشگاه همکار بابت تجهیزات مخابراتی (سوئیچ و روتر) از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تعیین معیار مصرف انرژی و دستور العمل برچسب انرژی برای تجهیزات اداری و تجهیزات تصویر پردازی را نیز دارا می باشد.

هم اکنون با توسعه و ارتقای کیفیت فعالیت ها و دریافت مجوزهای لازم، مرکز خدمات پدافند غیرعامل سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف ارایه مشاوره و خدمات آزمایشگاهی را در استان تهران به سازمان های دولتی، خصوصی و بانک ها در زمینه تجهیزات IT از قبیل دوربین مدار بسته، سرور، لب تاپ،NVR ،DVR، کامپیوتر و... را ارایه می کند.

با امضای تفاهم نامه همکاری سه جانبه بین سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف، اداره کل استاندارد و جهاددانشگاهی استان بوشهر که سه شنبه 30مهرماه انجام شد، توسعه برنامه های این آزمایشگاه در زمینه ی ارایه خدمات مشاوره وآزمون در سایر استان های کشور نیز مهیا شده است.


نظر شما :