ناگفته‌های مواد غذایی از تصور تا واقعیت

۲۹ مهر ۱۳۹۸ | ۰۹:۳۳ کد : ۱۲۳۴۵ پژوهشی
مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی اظهار کرد: با رویکرد معرفی گیاهان دارویی، کارگاه ناگفته‌های مواد غذایی از تصور تا واقعیت در مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی برگزار شد.
ناگفته‌های مواد غذایی از تصور تا واقعیت

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، حسین راغ آرا با اشاره به برگزاری کارگاه ناگفته‌های مواد غذایی از تصور تا واقعیت با رویکرد معرفی گیاهان دارویی به عنوان غذا و دارو، اظهار کرد: برگزاری این گونه کارگاه‌ها از اهداف اصلی مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی استراتژیک خراسان جنوبی است.

وی با اشاره به این‌که اهمیت تغذیه سالم از دیرباز مورد توجه دانشمندان بوده است، بیان کرد: اصلاح تغذیه، ضرورت زندگی امروز است چرا که از نظر بعد جسمی، بعد روحی روانی و بعد اقتصادی جامعه و خانواده را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با بیان این که در حال حاضر در ایران یکی از مسایل مهم در زمینه سلامتی، تغذیه ناسالم به‌ویژه در کودکان است، تصریح کرد: متاسفانه با ورود محصولات مختلف مضر از جمله مواد غذایی تراریخته، مواد نگهدارنده، انواع رنگ‌ها و اسانس‌ها و تقلبات و آلودگی‌های شیمیایی و میکروبی بیماری‌های ناشی از مواد غذایی در حال افزایش است که با آگاهی افراد جامعه نسبت به محصولات غذایی ناسالم و مضرات ناشی از آن‌ها بیماری‌های مرتبط با مواد غذایی کاهش پیدا خواهد کرد.

راغ آرا با بیان این که برای کاهش مضرات  مواد غذایی ناسالم چندین راهکار وجود دارد، یادآور شد: افراد باید حتما برچسب مواد غذایی را از نظر نوع و میزان ترکیبات مورد بررسی قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: می‌توان با مصرف گیاهان دارویی مختلف از جمله زردچوبه، آویشن، چای سبز، گل قاصدک و ... و همچنین مصرف میوه‌های فاقد سموم مانند زرشک، انار و سیر از تجمع سم در کبد جلوگیری کرد.

 


( ۱ )

نظر شما :