ثبت‌نام چهارمین مسابقات ملی دفاع ۳ دقیقه‌ای در یزد تا ۱۵ آبان ماه

۲۸ مهر ۱۳۹۸ | ۱۲:۵۱ کد : ۱۲۳۳۹ فرهنگی
چهارمین دوره مسابقات ملی دفاع ۳ دقیقه‌ای پایان‌نامه‌های دانشجویی در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ۱۴ استان کشور از جمله استان یزد توسط جهاددانشگاهی برگزار می‎شود.
ثبت‌نام چهارمین مسابقات ملی دفاع ۳ دقیقه‌ای در یزد تا ۱۵ آبان ماه

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی یزد، معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی یزد در فراخوانی با اشاره به برگزاری این مسابقات برای سومین سال در استان یزد و در سطح دانشگاه‌های این استان، از دانش‌آموختگان و دانشجویان خواست که حداکثر تا 15 آبان‌ از طریق سایت http://fjdyazd.com یا آدرس صفحه مجازی sdjdyazd@ برای حضور در این رقابت‎ها ثبت نام کنند.

مسابقه «دفاع 3 دقیقه‎ای از پایان‎نامه»، رقابتی بین دانشگاهی برای تبیین ایده و نتایج تحقیقات دانشجویان تحصیلات تکمیلی است و مبنای این رقابت، توسعه مهارت‌های ارتباطی دانشجویان برای تشریح تحقیقات خود به زبانی غیر تخصصی است.

از طرفی غالبا نیز دانشگاهیان، تحقیقات و پژوهش‌های خود را با زبان تخصصی ارائه می‌کنند که توسط بسیاری از صاحبان کسب و کار و علاقه‌مندان قابل ادراک نیست و این مسابقه به دنبال این است تا ارایه نتایج تحقیق را به زبانی ساده، جذاب و اشتیاق برانگیز آموزش دهد؛ موضوعی که کمتر در آموزش‌های دانشگاهی مورد توجه قرار می‌گیرد.

این مسابقات بستری برای کمک به رشد و تقویت مهارت‌های ارتباطی، بیانی و ایده‌پردازی در دانشجویان و مهیا کردن فرصتی برای برقراری ارتباط بین فضای دانشگاه، صنعت و جامعه و کاربردی کردن پژوهش‌ها و تحقیقات دانشجویی است.


نظر شما :