پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاددانشگاهی با همکاری دانشگاه لیسبون برگزار می‌کند؛

نخستین سمپوزیوم و کارگاه بین‌المللی "بازآفرینی و تحلیل راهبردهای فضایی"

۲۷ مهر ۱۳۹۸ | ۱۷:۵۸ کد : ۱۲۳۰۵ پژوهشی
نخستین سمپوزیوم و کارگاه بین‌المللی "بازآفرینی و تحلیل راهبردهای فضایی" از سوی پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاددانشگاهی و با همکاری دانشگاه لیسبون و مرکز تحقیقات معماری، شهرسازی و طراحی (CIAUD) پرتغال، ۲ و ۳ آذرماه برگزار می‌شود.
نخستین سمپوزیوم و کارگاه بین‌المللی "بازآفرینی و تحلیل راهبردهای فضایی"

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی به نقل از ایسنا، یکی از شاخه‌های علم معماری و شهرسازی که در دو دهه گذشته با پیشرفت در فرآیند مدل‌سازی دینامیک شهری و مطالعه رفتاری شهروندان رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است،  بحث نظریه و روش چیدمان فضا (Space Syntax) است.
بر این اساس پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاددانشگاهی با توجه به لزوم فراهم کردن بستر مناسب و آشنایی بیشتر متخصصان و پژوهشگران کشور (اساتید و دانشجویان) با این شیوه تحلیل و پیش‌بینی؛ و نیز به منظور بهره‌گیری از تجارب افراد و متخصصان سایر کشورها؛ بر آن شد تا نخستین سمپوزیوم و کارگاه کاربردی و آموزشی تخصصی بین المللی "بازآفرینی و تحلیل راهبردهای فضایی" را با نگاهی به مفاهیم و دغدغه‌های بومی کشور و با همکاری کشور پرتغال برگزار کند.
مخاطبان این کارگاه که به موضوع "مقدمه‌ای بر نظریه، متدولوژی و ابزارهای چیدمان فضا" اختصاص یافته است، شهرسازان و معماران، برنامه‌ریزان و طراحان شهری، طراحان منظر و محیط، متخصصان مرمت بنا و محوطه‌های تاریخی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل و ... هستند.
در این کارگاه دکتر محمد سعید ایزدی، استادیار دانشگاه بوعلی سینا همدان، پروفسور فرناندو موریرا داسیلوا، رییس مرکز تحقیقات معماری، شهرسازی و طراحی  (CIAUD) پرتغال، پروفسورد فرانسیسکو سردورا، استادیار گروه‌های معماری، شهرسازی و طراحی دانشکده معماری دانشگاه لیسبون پرتغال سخنرانی می‌کنند.
برای شرکت‌کنندگان در این کارگاه گواهینامه‌های بین‌المللی از مرکز تحقیقات معماری و شهرسازی کشور پرتغال و گواهینامه معتبر جهاددانشگاهی صادر خواهد شد.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به نشانی اینترنتی www.RASS2019.ir  مراجعه کنند یا با تلفن دبیرخانه سمپوزیوم به شماره 71053959 یا 66970917 تماس حاصل کنند.


نظر شما :